Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες Από τις 27 Ιουνίου 2024 και ώρα 07:00 έως και τις 05 Ιουλίου 2024 και ώρα 23:59, όσοι/ες επιθυμούν να εγγραφούν, να ανανεώσουν την εγγραφή τους ή να μετεγγραφούν σε οποιαδήποτε τάξη Δημόσιων Ημερήσιων και Εσπερινών ΓΕ.Λ. -ΕΠΑ.Λ. και ημερήσιων Π.ΕΠΑ.Λ., θα μπορούν να υποβάλουν «Ηλεκτρονική Αίτηση» για το σχολικό έτος 2024-2025. Συνεχίστε να διαβάζετε
ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΥΜΗΣ
27 Ιουνίου 2024
Χωρίς κατηγορία
Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΕΣ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΕΓΓΡΑΦΗΣ, ΑΝΑΝΕΩΣΗΣ ΕΓΓΡΑΦΗΣ & ΜΕΤΕΓΓΡΑΦΗΣ ΣΕ ΓΕ.Λ. – ΕΠΑ.Λ. – Π.ΕΠΑ.Λ.
Το Γυμνάσιο Κύμης συμμετέχει για μια ακόμη φορά, στο διεθνές περιβαλλοντικό πρόγραμμα “Χρυσοπράσινο Φύλλο” το οποίο συντονίζεται από το ΚΠΕ Αργυρούπολης. Το σχολικό έτος 2023-2024 υπήρξε ανταλλαγή επισκέψεων των συμμετεχόντων εκπαιδευτικών στο πρόγραμμα, τόσο από το 2ο Περιφερειακό Γυμνάσιο Λευκωσίας, όσο και από το Γυμνάσιο Κύμης. Την επόμενη σχολική χρονιά θα ακολουθήσει η ανταλλαγή των Συνεχίστε να διαβάζετε
Tην Τρίτη 21 Μαΐου 2024 στις 11 π.μ. στον χώρο του σχολείου μας καλέσαμε τους γονείς των μαθητών μας για να συζητήσουμε μαζί τους σχετικά με το θέμα του σχολικού εκφοβισμού. Έγινε παρουσίαση σχετικά με το θέμα από τη Σύμβουλο Σχολικής Ζωής και την Κοινωνική Λειτουργό του σχολείου μας και στη συνέχεια ακολούθησε συζήτηση και Συνεχίστε να διαβάζετε
Λήψη αρχείου Η Διευθύντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων του Γυμνασίου Κύμης, εύχονται σε όλους τους μαθητές μας: ΚΑΛΉ ΕΠΙΤΥΧΊΑ!
Το μεγαλείο ενός έθνους κι η ηθική του πρόοδος κρίνονται από τον τρόπο που συμπεριφέρεται στα ζώα. ~Mahatma Gandi Την 1η Πανελλήνια ημέρα φιλοζωίας το σχολείο μας έκανε μια σειρά από δράσεις ευαισθητοποίησης των μαθητών μας σε σχέση με το θέμα των ζώων. Ενημερωθήκαμε από την γλυκιά μας κτηνίατρο κ. Ανατολή Παρασκευοπούλου, την οποία ευχαριστούμε Συνεχίστε να διαβάζετε
Αγαπητοί Γονείς & Κηδεμόνες, σας ενημερώνουμε ότι την Τρίτη 6 Φεβρουαρίου 2024 και ώρα 12:35μ.μ. θα επιδοθούν οι έλεγχοι επίδοσης του Α΄ τετραμήνου από τους υπεύθυνους των τμημάτων στις αίθουσες του σχολείου μας. Η παρουσία σας είναι απαραίτητη.
Ολοκληρώθηκε με επιτυχία η 1η συνάντηση εργασίας μεταξύ των εκπαιδευτικών του Γυμνασίου Κύμης και της κύπριας εκπαιδευτικού από το Β΄ Περιφερειακό Γυμνάσιο Λευκωσίας, στα πλαίσια του περιβαλλοντικού προγράμματος «Χρυσοπράσινο Φύλλο». Η εκπαιδευτικός από την Κύπρο, φιλοξενήθηκε στην Κύμη από 15/12/2023 έως 17/12/2023 και ξεναγήθηκε σε αξιοθέατα της περιοχής μας, ενώ επισκέφθηκε και την μικροζυθοποιία SEPTEM. Συνεχίστε να διαβάζετε
Το Γυμνάσιο Κύμης συμμετέχει και την διετία 2023-2025, στο διακρατικό περιβαλλοντικό πρόγραμμα “Χρυσοπράσινο Φύλλο”. Το διάστημα από 14/12/2023 έως 17/12/2023 θα έχουμε την χαρά να φιλοξενήσουμε την Κύπρια συνάδελφο από το Β΄ Περιφερειακό Γυμνάσιο Λευκωσίας, ενώ τον Απρίλιο θα φιλοξενηθούν οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας στην Κύπρο. Λήψη αρχείου
Την Τρίτη 5 – 12 – 2023, στο πλαίσιο των σχολικών δράσεων του σχολείου, οι καθηγητές και οι μαθητές μας, παρακολούθησαν με μεγάλο ενδιαφέρον την παρουσίαση των εκπαιδευτικών με θέμα την Παγκόσμια ημέρα αναπηρίας που έχει καθιερωθεί στις 3 Δεκεμβρίου. Η ενημέρωση έθιξε θέματα που αφορούν τα άτομα με αναπηρία, τις δυσκολίες που καθημερινά Συνεχίστε να διαβάζετε