διοργάνωση εσπερίδας για τον καρκίνο του μαστού από τις καθηγήτριες κυρία Γιαννακού Ουρανία και Χατζηδημητρίου Ευθαλία με ομιλητές από το Νοσοκομείο της πόλης μας, ψυχολόγο, κοινωνική λειτουργό και μέλη από το Σύλλογο Καρκινοπαθών Λέσβου
για την παγκόσμια ημέρα βιβλίου οι μαθητές της τάξης υποδοχής – ΖΕΠ, διάβασαν από το βιβλίο της Ελένης Σβορώνου ” το αλφαβητάρι της ζωής” ποιήματα με θέμα τη γη, την τροφή, τη ζωή στα αραβικά, φαρσί, βουλγαρικά και ελληνικά. Στα πλαίσια της συμπερίληψης και της ενσωμάτωσης στην τάξη οι μαθητές θέλουν να δώσουν το μήνυμα ότι πανανθρώπινες αξίες και θεμελιώδη ανθρώπινα δικαιώματα είναι κοινά σε όλους.
enimerosi_gia_lipsi_metron_prostasias1010_ΓΔ4_
Λήψη μέτρων προστασίας
5_1_2024_Ενημέρωση_για_τις_απουσίες_μαθητών_λόγω_COVID_19
Οδηγίες για τις απουσίες μαθητών λόγω covid
Το πρόγραμμα θα ισχύσει από 09/01
Υποστηριζόμενο από blogs.sch.gr & Θέμα βασισμένο στο Lovecraft από τον Anders Norén