Καλωσήλθατε στην σελίδα του σχολείου μας!!!
Στη σελίδα μας μπορείτε να βρείτε πληροφορίες για το σχολείο και οτιδήποτε άλλο αφορά τη σχολική ζωή επιλέγοντας τα αντίστοιχα πεδία από το κεντρικό μενού στην κορυφή της σελίδας.
Καλή Πλοήγηση!!!
Φεβ 14 12
Αναρτήθηκε από Γυμνάσιο Με Λυκειακές Τάξεις Αλοννήσου. Κατηγορία: Σχολικες Εκδηλωσεις | Χωρίς σχόλια
Ιούλ 24 4
Αναρτήθηκε από Γυμνάσιο Με Λυκειακές Τάξεις Αλοννήσου. Κατηγορία: Σχολικες Εκδηλωσεις | Κλειστά Σχόλια
Ιούλ 24 2
Αναρτήθηκε από Γυμνάσιο Με Λυκειακές Τάξεις Αλοννήσου. Κατηγορία: Σχολικες Εκδηλωσεις | Κλειστά Σχόλια
Ιούν 24 27
Αναρτήθηκε από Γυμνάσιο Με Λυκειακές Τάξεις Αλοννήσου. Κατηγορία: Σχολικες Εκδηλωσεις | Κλειστά Σχόλια
Ιούν 24 27
Αναρτήθηκε από Γυμνάσιο Με Λυκειακές Τάξεις Αλοννήσου. Κατηγορία: Σχολικες Εκδηλωσεις | Κλειστά Σχόλια
Ιούν 24 19
Αναρτήθηκε από Γυμνάσιο Με Λυκειακές Τάξεις Αλοννήσου. Κατηγορία: Σχολικες Εκδηλωσεις | Κλειστά Σχόλια
Μάι 24 27
Αναρτήθηκε από Γυμνάσιο Με Λυκειακές Τάξεις Αλοννήσου. Κατηγορία: Σχολικες Εκδηλωσεις | Κλειστά Σχόλια
Μάι 24 16
Αναρτήθηκε από Γυμνάσιο Με Λυκειακές Τάξεις Αλοννήσου. Κατηγορία: Σχολικες Εκδηλωσεις | Κλειστά Σχόλια
Απρ 24 15
Αναρτήθηκε από Γυμνάσιο Με Λυκειακές Τάξεις Αλοννήσου. Κατηγορία: Σχολικες Εκδηλωσεις | Κλειστά Σχόλια
Απρ 24 15
Αναρτήθηκε από Γυμνάσιο Με Λυκειακές Τάξεις Αλοννήσου. Κατηγορία: Σχολικες Εκδηλωσεις | Κλειστά Σχόλια
Απρ 24 4
Αναρτήθηκε από Γυμνάσιο Με Λυκειακές Τάξεις Αλοννήσου. Κατηγορία: Σχολικες Εκδηλωσεις | Κλειστά Σχόλια
Στον 10ο Διεθνή Μαθητικό Διαγωνισμό «Κύπρος, Ελλάδα, Ομογένεια : Εκπαιδευτικές Γέφυρες» συμμετείχαν συνολικά 235 σχολικές μονάδες και περίπου 11.500 μαθητές/τριες. Πιο συγκεκριμένα, συμμετείχαν
Ο Διαγωνισμός συνδιοργανώθηκε από το Υπουργείο Παιδείας, Πολιτισμού, Αθλητισμού και Νεολαίας της Κύπρου. το Υπουργείο Παιδείας. Θρησκευμάτων και Αθλητισμού της Ελλάδας, την Πρεσβεία της Κυπριακής Δημοκρατίας στην Ελλάδα και την Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση Σερρών. Το Γυμνάσιο με ΛΤ Αλοννήσου συμμετείχε ως σύμπραξη σχολείων με το Γυμνάσιο Πάρου, με το οποίο έχει δημιουργήσει ένα Δίκτυο Συνεργασίας από τον Οκτώβριο του 2021 και στο οποίο συμμετέχουν οι μαθητές / τριες της Β Λυκείου του Γυμνασίου με ΛΤ Αλοννήσου και οι μαθητές /τριες των τμημάτων Β2 και Γ1 του Γυμνασίου Πάρου
Το Γυμνάσιο με ΛΤ Αλοννήσου κέρδισε το 1ο Βραβείο στην κατηγορία Εικαστικά με σκίτσο της Μαθήτριας της Β Λυκείου του Γυμνασίου με ΛΤ Αλοννήσου Δροσάκη Νίνας του Κων/νου στην ιστοσελίδα, που δημιούργησαν οι παρακάτω 10 μαθητές / τριες της Β Λυκείου του Γυμνασίου με ΛΤ Αλοννήσου.
Επίσης, συμμετείχαν και 12 μαθητές /τριες των τάξεων Β2 και Γ1 Γυμνασίου του Γυμνασίου Πάρου. Η συμμετοχή των 10 μαθητών /τριών του σχολείου έγινε με τη στήριξη της Διευθύντριας της σχολικής μονάδας του Γυμνασίου με ΛΤ Αλοννήσου Μερόπης Μαχαιρίδου και με την καθοδήγηση των παρακάτω εκπαιδευτικών :
Η βράβευση των μαθητών / τριών και των εκπαιδευτικών του Γυμνασίου με ΛΤ Αλοννήσου θα πραγματοποιηθεί στις 23/4 στη Λευκωσία.
//blogs.sch.gr/gymalonn/files/2014/02/images1.jpg