Επαναληπτικές Ασκήσεις Φυσικής

Μπορείτε από τον παρακάτω σύνδεσμο να κατεβάσετε επαναληπτικές ασκήσεις Φυσικής (Εισαγωγή)

ΕΙΣΑΓΩΓΗ – ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΕΣ ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΦΥΣΙΚΗΣ

ΠΑΡΑΓΡΑΦΟΣ 1.3 – Διάκριση της ύλης

Στο παρακάτω βίντεο μπορείτε να παρακολουθήσετε ένα μάθημα για τη διάκριση της ύλης :

Γιώργος Γραμματικάκης

Αναδημοσιεύουμε μια συνέντευξη του σπουδαίου φυσικού:

Ετικέτες:

Φυσική Α’ Λυκείου

Παρακάτω μπορείτε να παρακολουθήσετε μία παρουσίαση για την ύλη και την κίνηση:

‘Υλη και κίνηση

Ετικέτες: , , ,

Χημεία Α’ Λυκείου

Στον παρακάτω σύνδεσμο θα βρείτε θεωρία και ασκήσεις:

ΧΗΜΕΙΑ Α ΛΥΚΕΙΟΥ

Διαγωνισμός Χημείας 2024

Διαγωνισμός Χημείας
37ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Χημείας – Ολυμπιάδα Χημείας 2024

Οι ενδιαφερόμενοι μαθητές θα πρέπει να καταθέσουν σχετική δήλωση στην κατάλληλη ηλεκτρονική φόρμα της οποίας ο σύνδεσμος θα αναρτηθεί στον δικτυακό τόπο της Ένωσης Ελλήνων Χημικών: https://exams.eex.gr/

Για την εγγραφή του μαθητή στην πλατφόρμα του Διαγωνισμού απαιτείται η συναίνεση τόσο του μαθητή, όσο και του κηδεμόνα του στους όρους του Διαγωνισμού. Για το λόγο αυτό στη φάση της εγγραφής θα πρέπει να αποδεχτεί ο μαθητής και ο κηδεμόνας του τους όρους του Διαγωνισμού, όπως περιγράφονται στην κατάλληλη φόρμα που του γνωστοποιείται πριν την οριστικοποίηση της εγγραφής του.

Ετικέτες: