Και άλλες ευχές….

snowball

Για να μπούμε στο πνεύμα των χριστουγέννων ας ακούσουμε κάτι χαρούμενο:

Μπορούμε ακόμα να φτιάξουμε μια χριστουγεννιάτικη κάρτα με το SCRATCH, όπως η παρακάτω:

Μετάβαση στο scratch.mit.edu.

Κατηγορίες: Γιορτές, Επικαιρότητα, Χριστούγεννα | Ετικέτες: , , , , | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Και άλλες ευχές….

Ευχές για τα Χριστούγεννα

snowball

Λίγες μόνο μέρες έμειναν ως τη μεγάλη γιορτή της Χριστιανοσύνης, τα Χριστούγεννα.

Σας ευχόμαστε καλές γιορτές με υγεία, ευτυχία, οικογενειακή γαλήνη και αγάπη. Να περάσετε όμορφα, να ξεκουραστείτε και τα ξαναλέμε μετά με φορτισμένες τις μπαταρίες μας.

Παραθέτουμε και μια γλυκιά παραδοσιακή Μελομακάρονα

Κατηγορίες: Γιορτές, Χριστούγεννα | Ετικέτες: , , , , | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ευχές για τα Χριστούγεννα

Σχολικός Περίπατος – Πέμπτη 8/12/2022

walk

Ο καιρός θα είναι καλός, οπότε την Πέμπτη 8/12/2022 περπατάμε και πάμε στο κέντρο Πολιτισμού “Σταύρος Νιάρχος”.

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις, Εκπαιδευτικές επισκέψεις | Ετικέτες: , , , | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Σχολικός Περίπατος – Πέμπτη 8/12/2022

Λίγο ρομαντισμός δε βλάπτει..

vz845YB6A]

Κατηγορίες: Μουσική, Ψυχαγωγία | Ετικέτες: , , , | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Λίγο ρομαντισμός δε βλάπτει..

Πρόγραμμα αγωγής υγείας: “Ο Αθλητισμός στη ζωή του εφήβου”

3613160_origΤο σχολικό έτος 2015-2016 στο 2ο Γυμνάσιο Μοσχάτου, θα διεξαχθεί πρόγραμμα αγωγής υγείας με θέμα:

Ο Αθλητισμός στη ζωή του εφήβου.

Το θέμα αυτό επιλέχθηκε από τους ίδιους τους μαθητές του προγράμματος, καθώς ασχολούνται με διάφορα αθλήματα και πολλοί από αυτούς κάνουν πρωταθλητισμό. Είναι ευκαιρία να λυθούν διάφορες απορίες τους, να γίνει ανταλλαγή απόψεων και να πιάσουμε αυτό το πολύ ενδιαφέρον θέμα από πολλές παραμέτρους.

Κατηγορίες: Αγωγή υγείας, Εκπαιδευτικές δραστηριότητες, Προγράμματα | Ετικέτες: , , , , | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Πρόγραμμα αγωγής υγείας: “Ο Αθλητισμός στη ζωή του εφήβου”