Καλωσήρθατε

Το Εσπερινό ΕΠΑ.Λ. Ηγουμενίτσας ξεκίνησε την λειτουργία του το σχ. έτος 2022-23

Foto-EspEpalΔεν είμαστε υπεύθυνοι μόνο γι’ αυτό που κάνουμε

αλλά και γι’ αυτό που δεν κάνουμε.    [Μολιέρος]

Κατηγορίες: Γενικά | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Καλωσήρθατε

Εγγραφές-Aνανέωση εγγραφής-Μετεγγραφές μαθητών ΓΕΛ, ΕΠΑΛ

Έως και την Παρασκευή 5 Ιουλίου 2024 και ώρα 23:59, θα μπορούν να υποβάλουν «Ηλεκτρονική Αίτηση», όσοι/-ες επιθυμούν να εγγραφούν, να ανανεώσουν την εγγραφή τους ή να μετεγγραφούν σε οποιαδήποτε τάξη Ημερήσιων και Εσπερινών ΓΕ.Λ. – ΕΠΑ.Λ. και Π.ΕΠΑ.Λ., για το σχολικό έτος 2024-2025.

Οι αιτήσεις υποβάλλονται μέσω της εφαρμογής e-εγγραφές στην ηλεκτρονική διεύθυνση https://e-eggrafes.minedu.gov.gr με τους κωδικούς taxisnet, ενώ για αναλυτικές οδηγίες ηλεκτρονικής συμπλήρωσης πατήστε εδώ.

Κατηγορίες: Γενικά | Γράψτε σχόλιο

Συμπληρωματική προκήρυξη διαγωνισμού για την εισαγωγή στις Στρατιωτικές Σχολές 2024-2025

στρατιωτικές σχολέςΑναρτήθηκε στην ιστοσελίδα του ΓΕΕΘΑ: www.geetha.mil.gr η συμπληρωματική προκήρυξη του αντίστοιχου διαγωνισμού για την επιλογή σπουδαστών/τριών ΑΣΕΙ, ΣΣΑΣ, ΣΑΝ & ΑΣΣΥ ακαδημαϊκού έτους 2024-2025, όσον αφορά τον αριθμό εισακτέων.

Ενημέρωση_σχετικά_με_συμπληρωματική_προκήρυξη

Συμπληρωματική_προκήρυξη_ΑΔΑ_68ΗΧ6-4ΞΟ

Κατηγορίες: Γενικά | Γράψτε σχόλιο

Πρόγραμμα εξετάσεων Μαΐου – Ιουνίου 2024

αρχείο λήψηςΤο πρόγραμμα των Προαγωγικών – απολυτηρίων εξετάσεων Μαΐου – Ιουνίου 2024 ανα τάξη:

Πρόγραμμα Α’ Τάξης

Πρόγραμμα Β’ Τάξης

Πρόγραμμα Γ’ Τάξης

Κατηγορίες: Γενικά | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Πρόγραμμα εξετάσεων Μαΐου – Ιουνίου 2024

Πρόγραμμα Πανελληνίων εξετάσεων 2024

Το πρόγραμμα των Πανελλαδικών Εξετάσεων  έτους 2024.

Κατηγορίες: Γενικά | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Πρόγραμμα Πανελληνίων εξετάσεων 2024

Προσφορά των “Βοηθών Φαρμακείου” στη “ΦΛΟΓΑ”

Εν όψη των εορτών του Πάσχα, οι μαθήτριες της ειδικότητας “Βοηθών Φαρμακείου” του τομέα “ΥΓΕΙΑΣ“, με πρωτοβουλία και καθοδήγηση της καθηγήτριάς τους κας Κώτσια Χριστίνας, δημιούργησαν όμορφες κατασκευές τις οποίες προσέφεραν στον σύλλογο “ΦΛΟΓΑ” για το Πασχαλινό τους Bazzar.

gia floga 3 gia floga 1 Αντιγραφή gia floga 4 gia floga 6 gia floga 5

Κατηγορίες: Γενικά | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Προσφορά των “Βοηθών Φαρμακείου” στη “ΦΛΟΓΑ”

Το ΕΚΑΒ στο σχολείο μας.

Την Πέμπτη, 25 Απριλίου 2024 είχαμε την τιμή να φιλοξενήσουμε στο σχολείο μας το ΕΚΑΒ Τομέα Ηγουμενίτσας. Η εκπαιδευτική του ομάδα, αποτελούμενη από τους κους Παναγιώτη Τάση, Βαγγέλη Κατσιμάνη και Παπαδόπουλο Παναγιώτη παρουσίασαν μια   ολοκληρωμένη ενημέρωση – επιμόρφωση  πρώτων βοηθειών στους μαθητές και εκπαιδευτικούς, και τους ευχαριστούμε πολύ γιαυτό.

received 1179652876524864 received 1072472477185825 20240425 215534 received 448471434316781

Κατηγορίες: Γενικά | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Το ΕΚΑΒ στο σχολείο μας.

Διδακτική επίσκεψη του τομέα Ναυτιλιακών επαγγελμάτων

Ναυτιλιακων 3Την Δευτέρα, 25 Μαρτίου και την Πέμπτη, 25 Απριλίου πραγματοποιήθηκαν διδακτικές επίσκεψεις στο  κομμάτι του λιμανι της Ηγουμενίτσας και σε πλοία της γραμμής Ηγουμενίτσας – Κέρκυρας απο τους μαθητές της Ειδικότητας  του τομέα “ΝΑΥΤΙΛΙΑΚΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΩΝ” &  ειδικότητας “ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ Ε.Ν. ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ Ε.Ν.”. Τους μαθητές συνόδευαν οι καθηγητές τους, Καλιακάτσος Νικόλαος ΠΕ90, και Λιολιούση Στεφανία ΠΕ82.

Κατηγορίες: Γενικά | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Διδακτική επίσκεψη του τομέα Ναυτιλιακών επαγγελμάτων

Διδακτική επίσκεψη του τομέα Οικονομίας

αρχείο λήψης 2 1Την Παρασκευή, 19 Απριλίου 2024, πραγματοποιήθηκε διδακτική επίσκεψη του τομέα “Οικονομίας“, ειδικότητας “Υπάλληλος Τουριστικών Επιχειρήσεων”  σε ξενοδοχείο της περιοχής μας . Οι μαθητές  ενημερώθηκαν για τον τρόπο λειτουργίας του, την διαχείριση των κρατήσεων των πελατών και του λογιστηρίου.    Τους μαθητές συνόδευσε η καθηγήτριά τους  κα Παπαλοπούλου Αντιγόνη κλ. ΠΕ80.

Κατηγορίες: Γενικά | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Διδακτική επίσκεψη του τομέα Οικονομίας

Διδακτική επίσκεψη του Τομέα ΔΟΜΙΚΩΝ

ΔΟΜΙΚΩΝ 1Την Τετάρτη, 24 Απριλίου πραγματοποιήθηκε διδακτική επίσκεψη στο υπό κατασκευή κομμάτι του λιμανιού της Ηγουμενίτσας, των μαθητών  της Β’ Τάξης του Τομέα “ΔΟΜΙΚΩΝ ΕΡΓΩΝ, ΔΟΜΗΜΕΝΟΥ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ ΚΑΙ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΟΥ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ”  & Γ’ Τάξης της ειδικότητας “ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΔΟΜΙΚΩΝ ΕΡΓΩΝ & ΓΕΩΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ” όπου τους έγινε ενημέρωση για τα έργα που πραγματοποιούνται , όπως επίσης και τεχνικές παρατηρήσεις επί του πεδίου. Τους συνόδεψαν οι καθηγήτριές τους, κα  Κούτσιανου Αναστασία ΠΕ81 και της κα Καρακόλια Βασιλική ΠΕ81.

Κατηγορίες: Γενικά | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Διδακτική επίσκεψη του Τομέα ΔΟΜΙΚΩΝ

Διδακτική επίσκεψη Β’ Υγείας & Γ’ “Βοηθών Φαρμακείου”

Διδακ Επισκ Β ΦαρμακείουΤην Τετάρτη, 24 Απριλίου 2024 η Β’ τάξη Τομέα Υγείας και η Γ΄τάξη ειδικότητας Βοηθών Φαρμακείου, επισκεύθηκαν Φαρμακείο της πόλης μας στα πλαίσια διδακτικής επίσκεψης.

Κατηγορίες: Γενικά | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Διδακτική επίσκεψη Β’ Υγείας & Γ’ “Βοηθών Φαρμακείου”