Ευχές Χριστουγέννων

Christmas Made with PosterMyWall

Ο Διευθυντής, ο Σύλλογος Διδασκόντων και οι μαθητές μας σας εύχονται Καλές Γιορτές!!!
Καλά Χριστούγεννα και ας είναι καλότυχο το 2023 για όλους μας!!!!

Κατηγορίες: Γιορτές | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ευχές Χριστουγέννων

All I want for Christmas is a good book!!!

Christmas Reading

Ας αποκτήσουμε χριστουγεννιάτικη διάθεση και ας διαλέξουμε ένα καλό βιβλίο να μας συντροφεύσει και φέτος στις γιορτές.
Παρακάτω θα βρείτε κάποια προτεινόμενα που σχετίζονται με τα Χριστούγεννα.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο All I want for Christmas is a good book!!!

Καλλωπισμός του σχολείου

Με επιτυχία άρχισαν οι δράσεις για τον καλλωπισμό του σχολείου τη φετινή χρονιά. Ξεκινήσαμε με το βάψιμο των αιθουσών και φυσικά βοηθάμε όλοι!
Έπεται συνέχεια!

Κατηγορίες: Δράσεις | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Καλλωπισμός του σχολείου

Εκπαιδευτική εκδρομή

Η Γ’ τάξη του ΓΕΛ Τυμπακίου πραγματοποίησε μια εκπαιδευτική εκδρομή στο Ρέθυμνο την Τετάρτη  22/01/2014. Συγκεκριμένα, επισκεφτήκαμε τη Βιβλιοθήκη του Πανεπιστημίου. Τα παιδιά ξεναγήθηκαν στο χώρο και ενημερώθηκαν σχετικά με τους κανονισμούς λειτουργίας της βιβλιοθήκης. Έδειξαν ιδιαίτερο ενδιαφέρον για το ταξινομικό σύστημα της βιβλιοθήκης και τις κλειστές συλλογές με σπάνιο υλικό.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εκπαιδευτική εκδρομή