ΧΛΩΡΙΔΗ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ

Στο σχολείο με κέφι με την κυρία Έφη!

cropped istockphoto 1192229433 612x612 1

Ένα χέρι μπορεί…

Στα πλαίσια του προγράμματος του Εργαστηρίου Δεξιοτήτων ‘Ευαισθητοποίηση στα ΑΜΕΑ’, την Τρίτη 13 Φεβρουαρίου 2024 οι μαθητές της Γ΄τάξης παρακολούθησαν την ταινία-ντοκιμαντέρ ‘Τα όριά μας’. Γνώρισαν από κοντά τον αθλητή και πρωταγωνιστή της ταινίας κύριο Γιάννη Χατζήμπεη και μίλησαν μαζί του για θέματα αναπηρίας, διαφορετικότητας, αποδοχής και bullynig. Στη συνέχεια εμπνεύστηκαν και ζωγράφισαν όσα μπορεί ένα χέρι να κάνει!

Καλή χρονιά!

Σας εύχομαι να έχετε μια ευτυχισμένη και δημιουργική νέα χρονιά!!!

Το Yλικό του υπολογιστή

Παρακολουθήστε το παρακάτω βιντεομάθημα και εξασκηθείτε με την δραστηριότητα που ακολουθεί.

Δραστηριότητα (Αντικείμενο e-me)

Υπουργείο Παιδείας: Ανακοινοποίηση εγκυκλίου σχολικών γιορτών 2023-24

ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ_ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ_ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ_2023-24_

Χριστουγεννιάτικη Γιορτή!