Έρευνα και Πείραμα

Το γράμμα του ΥΣΕΦΕ

Η ιστοσελίδα του Εργαστηρίου Φυσικών Επιστημών του ΓΕΛ Ελευθερούπολης δημιουργήθηκε με σκοπό την ενημέρωση τόσο των μαθητών του Λυκείου μας όσο και της ευρύτερης σχολικής κοινότητας. Ο επισκέπτης της ιστοσελίδας θα ενημερωθεί για τις εργαστηριακές ασκήσεις που πραγματοποιούνται στο σχολείο μας, τα προγράμματα σχολικών δραστηριοτήτων που υλοποιούνται, θα παρακολουθήσει ενδιαφέροντα βίντεο και θα περιηγηθεί σε χρήσιμους συνδέσμους.

Με εκτίμηση,

Δημήτριος Θεοδωρίδης

Δρ Φυσικός

Ανακοίνωση Παρουσίασης Προγράμματος Αγωγής Σταδιοδρομίας

Anakoinosi_Hmeridas

Η αξία της συνεχούς αναζήτησης – έρευνας, όπως η φύση ξεδιπλώνεται συνεχώς μπροστά μας, είναι από τις πιο ευχάριστες – εμπειρίες της ζωής.

Δ.Θ.

Το Υπουργείο Παιδείας σήμερα στις 26/01/2016, ανακοίνωσε τις υποχρεωτικές εργαστηριακές ασκήσεις των μαθημάτων των Φυσικών Επιστημών οι οποίες επισυνάπτονται στον παρακάτω σύνδεσμο.

Εργαστηριακές Ασκήσεις 2016