Ένας γιορτινός Δεκέμβρης
Ένας πολύ όμορφος, δημιουργικός και άκρως εορταστικός μήνας ολοκληρώθηκε.
Δημιουργήσαμε τα δικά μας στολίδια, ήπιαμε ζεστη σοκολάτα και είδαμε ταινία, φτιάξαμε μπισκότα σε χριστουγεννιάτικα σχέδια και άλλα πολλά που μας έκαναν να απολάυσουμε τις μέρες του Δεκέμβρίου!!!
![εικόνα Viber 2023 12 24 19 44 26 438](https://blogs.sch.gr/dimotkyps/files/2023/12/εικόνα_Viber_2023-12-24_19-44-26-438-225x300.jpg?x38681)
![εικόνα Viber 2023 12 24 19 44 26 357](https://blogs.sch.gr/dimotkyps/files/2023/12/εικόνα_Viber_2023-12-24_19-44-26-357-225x300.jpg?x38681)
![εικόνα Viber 2023 12 24 19 44 26 306](https://blogs.sch.gr/dimotkyps/files/2023/12/εικόνα_Viber_2023-12-24_19-44-26-306-225x300.jpg?x38681)
![εικόνα Viber 2023 12 24 19 44 26 271](https://blogs.sch.gr/dimotkyps/files/2023/12/εικόνα_Viber_2023-12-24_19-44-26-271-225x300.jpg?x38681)
Λίγο πριν τις διακοπές των Χριστουγέννων πραγματοποιήσαμε την γιορτή μας στο χώρο του σχολείου που είχε θέμα τι άλλο….τα Χριστουγεννιάτικα Γλυκά.
Τα παιδιά μας διάβασαν σημαντικές πληροφορίες για τα εορταστικά γλυκίσματα και στη συνέχεια ο Μάγος Κουτουρού και ο Ζαβολιάρης Γάτος του μοιράστηκαν μαζί μας την καλύτερη συνταγή για κουραμπιέδες ( ή μήπως όχι;).
Τέλος, υποστηρικτές των μελομακάρονων αλλά και των κουραμπίεδων προσπάθησαν να δώσουν λύση στο αιώνιο αυτό δίλημμα.
![εικόνα Viber 2023 12 24 19 44 25 601](https://blogs.sch.gr/dimotkyps/files/2023/12/εικόνα_Viber_2023-12-24_19-44-25-601-169x300.jpg?x38681)
![εικόνα Viber 2023 12 24 19 44 25 213](https://blogs.sch.gr/dimotkyps/files/2023/12/εικόνα_Viber_2023-12-24_19-44-25-213-169x300.jpg?x38681)
Ευχαριστούμε πολύ όσους παρευρέθηκαν στη γιορτή μας!
Επίσης, ευχαριστούμε πολύ τον Σύλλογο Ιδιοκτητών Κέντρων Ξένων Γλωσσών Άρτας PALSO που έστειλε δώρα για τους δυο μαθητές του σχολείου μας. Η κίνηση αυτή σημαίνει πολλά για μας και για όλα τα ορεινά απομακρυσμένα σχολεία της Άρτας.
![εικόνα Viber 2023 12 24 19 44 25 628](https://blogs.sch.gr/dimotkyps/files/2023/12/εικόνα_Viber_2023-12-24_19-44-25-628-300x225.jpg?x38681)
Οι μαθητές του Δ.Σ. Κυψέλης και η δασκάλα τους ευχονται σε όλους:
ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ
ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ
ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ ΤΟ ΝΕΟ ΕΤΟΣ