Την Τρίτη 18 Ιουνίου 2024 πραγματοποιήθηκε επιμορφωτική ημερίδα με θέμα: “Απολογισμός διδακτικού έτους 2023-2024 – Καλές Πρακτικές Διδακτικού Σχεδιασμού”.
Την ημερίδα διοργάνωσε ο Σύμβουλος Εκπαίδευσης Δασκάλων της 1ης Ενότητας Π.Ε. Φθιώτιδας, στο Αμφιθέατρο της Ιεράς Μητροπόλεως Φθιώτιδας, στη Λαμία.
Το σχολείο μας εκπροσωπήθηκε από δύο παρουσιάσεις. Η πρώτη ως Καλή Πρακτική από την εκπαιδευτικό Αγγλικής Γλώσσας κ. Τάσιου Σοφία με τίτλο “Βιωματικές και Συνεργατικές Πρακτικές στο μάθημα της Αγγλικής Γλώσσας” και η δεύτερη ως δράση του σχολείου από τον εκπαιδευτικό κ. Ζαρκάδα Βασίλειο με τίτλο “Ο σχολικός μας κήπος, πεδίο μάθησης και δημιουργίας”.
![](https://dim-lianokl.fth.sch.gr/wp-content/uploads/2024/06/%CE%A0%CE%91%CE%A1%CE%9F%CE%A5%CE%A3%CE%99%CE%91%CE%A3%CE%97-%CE%94%CE%A1%CE%91%CE%A3%CE%95%CE%A9%CE%9D-2023-2024-4-768x576.jpg)
![](https://dim-lianokl.fth.sch.gr/wp-content/uploads/2024/06/%CE%A0%CE%91%CE%A1%CE%9F%CE%A5%CE%A3%CE%99%CE%91%CE%A3%CE%97-%CE%94%CE%A1%CE%91%CE%A3%CE%95%CE%A9%CE%9D-2023-2024-9-768x576.jpg)
![](https://dim-lianokl.fth.sch.gr/wp-content/uploads/2024/06/%CE%A0%CE%91%CE%A1%CE%9F%CE%A5%CE%A3%CE%99%CE%91%CE%A3%CE%97-%CE%94%CE%A1%CE%91%CE%A3%CE%95%CE%A9%CE%9D-2023-2024-10-768x576.jpg)
![](https://dim-lianokl.fth.sch.gr/wp-content/uploads/2024/06/%CE%A0%CE%91%CE%A1%CE%9F%CE%A5%CE%A3%CE%99%CE%91%CE%A3%CE%97-%CE%94%CE%A1%CE%91%CE%A3%CE%95%CE%A9%CE%9D-2023-2024-1-768x1024.jpg)
![](https://dim-lianokl.fth.sch.gr/wp-content/uploads/2024/06/%CE%A0%CE%91%CE%A1%CE%9F%CE%A5%CE%A3%CE%99%CE%91%CE%A3%CE%97-%CE%94%CE%A1%CE%91%CE%A3%CE%95%CE%A9%CE%9D-2023-2024-16-768x346.jpg)
![](https://dim-lianokl.fth.sch.gr/wp-content/uploads/2024/06/%CE%A0%CE%91%CE%A1%CE%9F%CE%A5%CE%A3%CE%99%CE%91%CE%A3%CE%97-%CE%94%CE%A1%CE%91%CE%A3%CE%95%CE%A9%CE%9D-2023-2024-18-768x346.jpg)