ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ 2ης ΞΕΝΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ

Παρακαλούνται οι γονείς των μαθητών της Δ’ τάξης, έως και Πέμπτη 25 Απριλίου 2024, να προσκομίσουν στο Σχολείο μας την Υπεύθυνη Δήλωση Επιλογής 2ης Ξένης Γλώσσας στην Ε’ τάξη, για το σχολικό έτος 2024 – 2025.
Βλάττας Λαμπρινός Άγγελος

ΟΡΙΣΜΟΣ ΑΠΟΔΕΚΤΩΝ ΑΝΑΦΟΡΩΝ BULLYING

Για την πρόληψη και αντιμετώπιση της Βίας και του Σχολικού Εκφοβισμού στα Σχολεία, έχουν οριστεί στο Σχολείο μας υπεύθυνοι οι εκπαιδευτικοί:
1. Βλάττας – Λαμπρινός Άγγελος, Διευθυντής, Τηλέφωνα επικοινωνίας: 22540 41204 & 698 900 1500 και
2. Κατσαμάγκας Κωνσταντίνος, δάσκαλος της Δ’ τάξης, τηλέφωνο επικοινωνίας: 22540 41204
Βλάττας – Λαμπρινός Άγγελος

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2023-2024

ΕΓΓΡΑΦΕΣ  ΣΤΗΝ  Α΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ  2023-2024   από  01-03-2023  έως  17-03-2023

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ

1. Συμπλήρωση αίτησης εγγραφής. (θα  σας  δοθεί  στο  Σχολείο)
  • Επίδειξη Βιβλιαρίου Υγείας  του  Παιδιού  ή  προσκόμιση  άλλου   στοιχείου  στο  οποίο  φαίνεται  ότι  έγιναν τα  προβλεπόμενα  εμβόλια.
  • Λογαριασμός ΔΕΚΟ (ΟΤΕ,  ΔΕΗ,  νερού)
  • Το Ατομικό Δελτίο  Υγείας  Μαθητή  (θα  σας  δοθεί  από  το  Σχολείο,  θα  επιστραφεί  μέχρι  τέλους  Σεπτεμβρίου  2023)

Ώρες  εγγραφών  καθημερινά,   08:00  –  10:00.

Υπεύθυνοι  εκπαιδευτικοί: Βλάττας – Λαμπρινός Άγγελος

Μητσάκη Αθηνά, δασκάλα  Α΄ τάξης.

Ο  Διευθυντής  του  Σχολείου

Βλάττας  –  Λαμπρινός  Άγγελος

ΕΟΡΤΑΣΜΟΣ ΤΡΙΩΝ ΙΕΡΑΡΧΩΝ

Αγαπητοί  γονείς.

Σας  γνωρίζουμε  ότι  την  Δευτέρα  30  Ιανουαρίου  2023,  θα  πραγματοποιηθεί  η  εορτή  των  Τριών  Ιεραρχών,   θα  γίνει  εθελοντικά  για  όσους  μαθητές  το επιθυμούν, εκκλησιασμός,  με  αρτοκλασία  και  επιμνημόσυνη  δέηση  υπέρ  των  ευεργετών  και  θανόντων  Διευθυντών  των  Σχολείων.   Τα  παιδιά    θα έρθουν κανονικά  στο  Σχολείο  και θα  λειτουργήσει  και  το Ολοήμερο.  Το  μεσημέρι  θα  σχολάσουν  κανονικά.  Όσοι  μαθητές  δεν  πάνε στην  εκκλησία  θα  παρακολουθήσουν  την  ίδια  ώρα  εκδηλώσεις  του  Σχολείου  και  μετά  το  πέρας  του  εκκλησιασμού  και  των  εκδηλώσεων  θα  γίνουν  τα  μαθήματα.

Ο  Διευθυντής  του  Σχολείου

Βλάττας – Λαμπρινός  Άγγελος

Καλωσήρθατε

Στον ιστότοπο αυτό θα βρείτε νέα, ανακοινώσεις και πληροφορίες για το σχολείο μας ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΟΝΤΟΠΟΥΛΙΟΥ ΛΗΜΝΟΥ.
Επισκεφτείτε τις διάφορες σελίδες μας για να μάθετε περισσότερα.

Εκεί μπορείτε να βρείτε διάφορες χρήσιμες πληροφορίες σχετικά με τους εκπαιδευτικούς που πλαισιώνουν το σχολείο μας, την προσβασιμότητα στο σχολείο μας, τον κανονισμό λειτουργίας, τα νέα του σχολείου μας και τα στοιχεία επικοινωνίας του.