Τη Δευτέρα 13-09-2021, θα γίνει ο Αγιασμός στο Σχολείο μας στις 9:00 π.μ. Οι μαθητές από Αλυκή και Σαράντι – Πρόδρομο θα έρθουν με λεωφορεία. Το λεωφορείο από Αλυκή θα ξεκινήσει στις 8:30 π.μ. Το λεωφορείο από Σαράντι θα ξεκινήσει στις 8:30 π.μ. Τα λεωφοερεία θα αναχωρήσουν από το σχολείο μετά τη λήξη του Αγιασμού.

Ευχαριστούμε πολύ!

Καλή σχολική χρονιά σε όλους!

Η δομή “ΓΕΦΥΡΑ” της Περιφέρειας Στερεάς Ελλάδας υλοποιεί  για άλλη μια σχολική χρονιά τη δράση  «αρχή…ΖΩ!» που αφορά την  έκτακτη οικονομική ενίσχυση αξίας 100 € εφάπαξ σε κάθε μαθητή – μέλος οικογένειας με οικογενειακό εισόδημα κάτω από τα όρια της φτώχειας, που έχει εγγραφεί στην Α’ τάξη των Δημοτικών Σχολείων της Περιφέρειας Στερεάς Ελλάδας κατά το σχολικό έτος 2021-2022.

Η δράση στοχεύει στην κάλυψη οικονομικών αναγκών και την κατανομή πόρων ανακούφισης σε γονείς/κηδεμόνες, οι οποίοι δεν δύνανται να ανταπεξέλθουν οικονομικά στην αγορά σχολικών ειδών που απαιτούνται για την εκπαίδευση των μαθητών (τετράδια, γραφική ύλη, σχολική τσάντα, κλπ.)

Σας επισυνάπτουμε το σχετικό πληροφοριακό υλικό σχετικά με τη δράση «αρχή…ΖΩ!» της Περιφέρειας Στερεάς Ελλάδας.

Λαμβάνοντας υπ΄όψιν την κοινή μας ανησυχία σε θέματα κοινωνικής στήριξης και βάσει της έως τώρα καλής μας συνεργασίας, ευελπιστούμε όπως συνδράμετε ενεργά στις ενέργειες δημοσιότητας της δράσης.

Στο πλαίσιο αυτό παρακαλούμε όπως ενημερώσετε τους γονείς των μαθητών της Α΄τάξης του σχολείου σας.

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων.

ΕΝΑΡΞΗ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΔΕΥΤΕΡΑ 11-1-2021

ΚΑΛΗΜΕΡΑ  – ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ     ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ

Σας   ενημερώνω   όπως  έχετε ήδη πληροφορηθεί  από  τα   ΜΜΕ ότι τη Δευτέρα  11-1-2021  αναμένεται  η επαναλειτουργία  των Δημοτικών Σχολείων .

Τα  μαθήματα  στο  σχολείο  μας  αρχίζουν  με το πρόγραμμα  που  έχουν  οι  μαθητές  πριν  τη διακοπή  λειτουργίας .

Τα  δρομολόγια  των λεωφορείων  από  Αλυκή  και Σαράντι θα  γίνουν κανονικά  όπως γίνονταν .

Σας  υπενθυμίζω  ότι  σε  καμία  περίπτωση  δε  στέλνουμε  στο σχολείο  παιδί  με  συμπτώματα  κρυολογήματος .

Σήμερα  το απόγευμα  δε θα γίνουν  μαθήματα  εξ αποστάσεως .

Ευχαριστώ

Θοδωρής   Παγώνας