Σύγχρονη εξ αποστάσεως διδασκαλία

Λόγω των έκτακτων μέτρων για τον Covid-19,  συνεχίζεται η σύγχρονη εξ αποστάσεως διδασκαλία σε όλα τα μαθήματα του σχολείου μας.

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις | Ετικέτες: , | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Σύγχρονη εξ αποστάσεως διδασκαλία

Εργαστήριο Αναλογικών Ηλεκτρονικών

Το εργαστήριο των Αναλογικών Ηλεκτρονικών διδάσκεται στην Β΄Τάξη ΕΠΑ.Λ και είναι μάθημα του τομέα Ηλεκτρολογίας, Ηλεκτρονικής και Αυτοματισμού.

Κατηγορίες: Εργαστήρια Β' Τάξης ΕΠΑ.Λ Ηλεκτρονικών | Ετικέτες: , | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εργαστήριο Αναλογικών Ηλεκτρονικών

Εργαστηριακή Άσκηση με LED

Αναβόσβημα ενός LED

Project σε Scratch

Μετάβαση στο scratch.mit.edu.

Κατηγορίες: Εργαστήρια Β' Τάξης ΕΠΑ.Λ Ηλεκτρονικών | Ετικέτες: , | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εργαστηριακή Άσκηση με LED

Εργαστήριο Ρομποτικής

Ο σκοπός του εργαστηριακού μαθήματος «Ρομποτική» είναι να εισάγει τους μαθητές στα συστήματα σύγχρονων αυτοματισμών «ευφυούς» τεχνολογίας, που συνδυάζουν την ηλεκτρονική, τον προγραμματισμό και την μηχανολογία.

ΓΝΩΡΙΜΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΛΑΚΕΤΑ ARDUINO

Κατηγορίες: Εργαστήρια Γ΄ Τάξης ΕΠΑ.Λ | Ετικέτες: , | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εργαστήριο Ρομποτικής