Ηλεκτρονικά παιχνίδια Γνώσεων – 1821

• Η Θεοδώρα μαθήτρια της Στ1 τάξης του 2ου Δ.Σ. Αρτέμιδος δημιούργησε παζλ με το λογότυπο του έργου μας!!!

Αν θέλετε να προσπαθήσετε κι εσείς πατήστε :  παζλ

• Η Θεοδώρα μαθήτρια της Στ1 τάξης του 2ου Δ.Σ. Αρτέμιδος δημιούργησε κρυπτόλεξο με 12 ήρωες της Επανάστασης του 1821 μέσω της εφαρμογής learingapps.org. Μπορείτε να τους βρείτε;

Αν θέλετε να προσπαθήσετε κι εσείς πατήστε:  12 ήρωες της Επανάστασης του 1821

• Η Θεοδώρα μαθήτρια της Στ1 τάξης του 2ου Δ.Σ. Αρτέμιδος δημιούργησε Quizz με θέμα την Επανάσταση!!

Αν θέλετε να προσπαθήσετε κι εσείς πατήστεΕπανάσταση

• Ο Στέφανος μαθητής  της Στ1 τάξης του 2ου Δ.Σ. Αρτέμιδος δημιούργησε παιχνίδι αντιστοιχιών  μέσω της εφαρμογής learingapps.org. Μπορείτε να τις βρείτε;

Αν θέλετε να προσπαθήσετε κι εσείς πατήστε: Αντιστοιχίες

• Θα πρέπει να αντιστοιχήσετε ήρωα με όνομα.  Δημιουργός: Θεοδώρα ( Στ1 -2ο Δ.Σ. Αρτέμιδος)

Αν θέλετε να προσπαθήσετε κι εσείς πατήστε: Ήρωας- Όνομα

• Τι έκανε ….ποιος;;;;   Δημιουργός: Θεοδώρα ( Στ1 -2ο Δ.Σ. Αρτέμιδος)

Αν θέλετε να προσπαθήσετε κι εσείς πατήστε: Τι έκανε ….ποιος;;;

• Ταίριαξε τα ζευγάρια ! Δημιουργός: Θεοδώρα ( Στ1 -2ο Δ.Σ. Αρτέμιδος)

Αν θέλετε να προσπαθήσετε κι εσείς πατήστε: Ταίριαξε τα ζευγάρια !

• Λύστε το σταυρόλεξο, απαντώντας τις ερωτήσεις (χωρίς τόνους) Δημιουργός: Θεοδώρα ( Στ1 -2ο Δ.Σ. Αρτέμιδος)

Αν θέλετε να προσπαθήσετε κι εσείς πατήστε: Σταυρόλεξο

• Βρες τους 12 αγωνιστές! Δημιουργός: Θεοδώρα ( Στ1 -2ο Δ.Σ. Αρτέμιδος)

Αν θέλετε να προσπαθήσετε κι εσείς πατήστε: Βρες τους 12 αγωνιστές!

• Quizzizz  από τη Σπυριδούλα, μαθήτρια της Στ1 τάξης του 2ου Δ.Σ. Αρτέμιδος.

Αν θέλετε να προσπαθήσετε κι εσείς πατήστε: Quizzizz

• Ποιο είναι το σωστό ; από τη Ρουίτζιε , μαθήτρια της Στ1 τάξης του 2ου Δ.Σ. Αρτέμιδος.

Αν θέλετε να προσπαθήσετε κι εσείς πατήστε: «Ποιο είναι το σωστό«

• Γράψτε ποιον Ήρωα του 21΄βλέπετε στη εικόνα. ΠΡΟΣΟΧΗ! Γράψτε πρώτα το όνομα και μετά το επώνυμο του κάθε ήρωα από τη Σπυριδούλα, μαθήτρια της Στ1 τάξης του 2ου Δ.Σ. Αρτέμιδος.

Αν θέλετε να προσπαθήσετε κι εσείς πατήστε: «Ποιον Ήρωα του 21΄βλέπετε στη εικόνα;»

• Ήρωες της επανάστασης!  Βρες το όνομα του ήρωα της επανάστασης από την Μυρτώ, μαθήτρια της Στ1 τάξης του 2ου Δ.Σ. Αρτέμιδος.
  • Αν θέλετε να προσπαθήσετε κι εσείς πατήστε: » Ήρωες της επανάστασης «
Κατηγορίες: e-Twinning, Εκπαιδευτικά Παιχνίδια | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ηλεκτρονικά παιχνίδια Γνώσεων – 1821

Παιχνίδι Γνώσεων -Επανάσταση 1821

Ο σκοπός του παιχνιδιού που δημιουργήθηκε από τους μαθητές είναι να ψυχαγωγήσει αλλά κυρίως να εμπλουτίσει τις γνώσεις σας για την επανάσταση του 1821.

σκανάρετε το παραπάνω QR code από το κινητό ή το tablet σας για να παίξετε τον εκατομμυριούχο !

Καλή διασκέδαση!!

beb5ed9d4 opt

Κατηγορίες: e-Twinning, Εκπαιδευτικά Παιχνίδια | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Παιχνίδι Γνώσεων -Επανάσταση 1821

Προστατεύουμε το Περιβάλλον με χρήση ηλιακών φούρνων.

ΦΟΥΡΝΟΙ1

Προστατεύουμε το Περιβάλλον με χρήση ηλιακών φούρνων.

ΗΛΙΑΚΟΙ ΦΟΥΡΝΟΙ 1

ΦΟΥΡΝΟΙ2 ΦΟΥΡΝΟΙ1

Ηλιακός φούρνος- Θεοδώρα

2 1 2 2

Κατηγορίες: Ενεργοί Πολίτες- Περιβάλλον | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Προστατεύουμε το Περιβάλλον με χρήση ηλιακών φούρνων.

Χριστούγεννα

λήψης

Τα Χριστούγεννα είναι η ετήσια χριστιανική εορτή της γέννησης του Χριστού και

κατ’ επέκταση το σύνολο των εορτών από εκείνη την ημέρα, τις 25 Δεκεμβρίου,