Μαθητικός Διαγωνισμός

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Γράψτε σχόλιο

Μελλοντικοί Χρόνοι 1

future

Κάποιες ασκησούλες για εμπέδωση Μελλοντικών χρόνων.

Κατηγορίες: Γλώσσα | Ετικέτες: , , , , | Γράψτε σχόλιο

Επιστροφή στο σχολείο

Back-to-School-Survival-Guide-

Τα περιοριστικά μέτρα λόγω κωρονοϊού αναθεωρούνται και αποφασίζεται η έναρξη των δια ζώσης μαθημάτων στα σχολεία Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης.

Κατηγορίες: Μαθήματα | Ετικέτες: | Γράψτε σχόλιο

Καλά Χριστούγεννα!

Χριστουγεννιάτικες-εικόνες2

Τα Χριστούγεννα έφτασαν! Σε λίγες ημέρες τα διαδικτυακά σχολεία κλείνουν! Τα παιδιά θα βγουν στους δρόμους του διαδικτύου και των Megabytes για να πουν τα κάλαντα σε παππούδες, γιαγιάδες θείους και θείες μέσω Skype και Viber! Αυτά το κωρονο Χριστούγεννα θα τα θυμόμαστε για καιρό και θα τα διηγούνται τα παιδιά μας στα παιδιά τους και τα εγγόνια τους!

Ας είμαστε και του χρόνου καλά, για να πούμε τα κάλαντα όπως παλιά!

Πατήστε Άγια Νύχτα για να παρακολουθήσετε μια όμορφη εκτέλεση της Άγιας Νύχτας στα Αγγλικά.

Διαλέξτε όποια ταινία θέλετε να δείτε από μια όμορφη Χριστουγεννιάτικη ταινιοθήκη.

Μπορείτε επίσης να ασχοληθείτε δημιουργικά με μια ευχάριστη χριστουγεννιάτικη εφαρμογή

Η γέννηση του Ιησού

Καλά Χριστούγεννα γεμάτα Αγάπη και Χαρά!

Κατηγορίες: Γ΄ Τάξη | Ετικέτες: , | Γράψτε σχόλιο

Η 1η μου δημοσίευση

[vodsch 1907]

Μια νέα εμπειρία! Όσο κι αν ασχολήθηκα με το internet, στην ουσία αυτό ήταν μόνο σερφάρισμα, αναζήτηση πληροφοριών, e-mails, κατεβάσματα προγραμμάτων κ.ά. Αυτό για μένα στην ουσία είναι κάτι καινούριο! Για να δούμε τι θα δούμε! Γεια σας λοιπόν, ήρθα! Καλώς ανταμωθήκαμε!

Κατηγορίες: Π.Σ.Δ. | Ετικέτες: | Γράψτε σχόλιο