Λίγα λόγια για εμένα………….

Ονομάζομαι Κατερίνα Κουτσάκη, είμαι εκπαιδευτικός ειδικής αγωγής, απόφοιτος του τμήματος Ειδικής Αγωγής του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας. Έχω μεταπτυχιακό δίπλωμα στα Προβλήματα Προφορικού και Γραπτού Λόγου του Ελληνικού Ανοιχτού Πανεπιστημίου και φέτος ξεκινώ τις σπουδές μου στο Τμήμα Λογοθεραπείας του Πανεπιστημίου Πελοποννήσου.

Έχω εργαστεί  το 2012-2014 ως ειδικό βοηθητικό προσωπικό σε διάφορες δομές ειδικής αγωγής στην Αγγλία, ενώ από το 2014 και έπειτα εργάζομαι ως δασκάλα ειδικής αγωγής σε δομές ειδικής αγωγής στο Ν. Μεσσηνίας.

Μέσα από αυτή τη σελίδα φιλοδοξώ να μοιραστώ μαζί σας προσωπικές μου ιδέες, ασκήσεις και προτάσεις που αφορούν την εκπαίδευση μαθητών με ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες. Επιπλέον, θα ήθελα να μοιραστώ πρακτικές και παρεμβάσεις που εφαρμόζονται στο εξωτερικό.

Θα ήθελα πολύ να μοιράζομαι πράγματα μαζί σας, τα οποία θεωρώ πως θα ήταν χρήσιμα για τους μαθητές μας…