Noël!

Noël

Cartes de Noël

Δημιουργός: pypodim, στις: 21-12-2017, διάρκεια: 00:01:22

Fabrication des cartes de Noël.

Un bonjour en français!

Μετάβαση στο scratch.mit.edu.

Κατηγορίες: Fêtes, Noël, Vidéos | Ετικέτες: , , | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Noël!

Les quatre saisons

Mon anniversaire Neos Skopos

L’automne part… L’hiver arrive… Personnellement, j’adore l’hiver parce que Noël est ma fête préférée! Et toi, quelle saison tu aimes? Pourquoi?

Saisons-Noel

Κατηγορίες: Cours, Fêtes, Noël, Vocabulaire | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Les quatre saisons

Guillaume Martinez – Gratte Papier

Μία ιδιαίτερη γνωριμία στο μετρό… μ’ ένα βιβλίο κι ένα μολύβι!!!

Εξαιρετική ταινία μικρού μήκους.

Απολαύστε την!

Κατηγορίες: Court métrage, Vidéos | Ετικέτες: , | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Guillaume Martinez – Gratte Papier

Γιατί στολίζουμε έλατο τα Χριστούγεννα;

NOEL

Το ταξίδι μας με τον μικρό Νικόλα και όχημα τη Γαλλική γλώσσα συνεχίζεται…

Γνωρίζετε γιατί στολίζουμε έλατο τα Χριστούγεννα; Ελάτε να το μάθετε και να μπούμε σιγά-σιγά στο πνεύμα των Χριστουγέννων.

Ο Σύλλογος Ελληνογαλλικής Φιλίας Σέρρες-Fosses σας περιμένει, όπως πάντα, την Κυριακή 4 Δεκεμβρίου 2016, 5-6 το απόγευμα, στο χώρο του Πολιτιστικού Συλλόγου Νέου Σουλίου.

Κατηγορίες: Fêtes, Ανακοινώσεις | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Γιατί στολίζουμε έλατο τα Χριστούγεννα;

Francophonie

Κατηγορίες: Fêtes, prezi | Ετικέτες: , | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Francophonie

Καλή χρονιά!

Καλωσήρθατε στο ιστολόγιo μου και καλή χρονιά σε όλους!

Ευχομαι το 2015 να είναι γεμάτο:

Ας γνωριστούμε λοιπόν.

Ονομάζομαι Αθηνά Δαραβίγκα και είμαι καθηγήτρια Γαλλικών σε δημοτικά σχολεία (ενίοτε και σε γυμνάσια!). Γιατί όμως να επιλέξει κανείς να μάθει γαλλικά στο σχολείο;

Δείτε αυτό:

Τέλος, λίγη γεύση από Γαλλία!

Κατηγορίες: Fêtes, Vidéos | Ετικέτες: , , | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Καλή χρονιά!