![370252601 1284191992298386 454000738905608522 n](https://blogs.sch.gr/6nipaganarg/files/2023/10/370252601_1284191992298386_454000738905608522_n-150x150.jpg?x71447)
Την Πέμπτη 27. Οκτωβρίου 2023 πραγματοποιήθηκε η γιορτή για την 28η Οκτωβρίου 1940 . Οι μαθητές και οι μαθήτριες του Νηπιαγωγείου μας, απήγγειλαν τα ποιήματα τους και τραγούδησαν επετειακά τραγούδια κρατώντας τα σημαιάκια τους. Η γιορτή έληξε με τα παιδιά να ψέλνουν τον εθνικό μας ύμνο. Καθ’ όλη την εβδομάδα τα παιδιά έμαθαν για τα γεγονότα του τότε και έκαναν τις κατασκευές τους.
Παρακάτω θα δείτε ενδεικτικές φωτογραφίες: