Το Σχολείο Μας

Το σχολείο μας βρίσκεται επί της οδού Αρμοδίου στην περιοχή Αγ.Νικολάου στην Κάντζα Παλλήνης. Λειτουργεί από τις 8.οο το πρωί έως τις 16:00 το απόγευμα.

8/6/17

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες

Την Τρίτη 13/6/17 το σχολείο το πρωί δε θα λειτουργήσει γιατί το απόγευμα θα γίνει η τελική γιορτή με τη συμμετοχή όλων των μαθητών/τριων και ώρα 19:30

Την Πέμπτη 15/6/17 θα δοθούν οι έλεγχοι και οι τίτλοι προόδου των μαθητών/τριων.

Καλό Καλοκαίρι

457510-summer

Από τη Διεύθυνση

ΕΓΓΡΑΦΕΣ Α΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧ. ΕΤΟΥΣ 2017-2018

Οι εγγραφές στα Δημοτικά Σχολεία για το σχολικό έτος 2017-2018 θα γίνουν από 2 έως 19 Μαΐου 2017.

Εγγράφονται τα παιδιά έχουν γεννηθεί το 2011.

Οι γονείς καλούνται:

• να κάνουν αίτηση εγγραφής στο δημοτικό σχολείο της περιοχής τους.
  • δεν χρειάζεται να προσκομίσουν πιστοποιητικά γέννησης  των παιδιών καθώς αυτά αναζητούνται από τη  διεύθυνση του σχολείου από το Πληροφοριακό σύστημα  «myschool».
  • να δώσουν τα παρακάτω στοιχεία: α. επώνυμο μαθητή β. όνομα μαθητή γ. όνομα πατέρα  δ. όνομα μητέρας ε. ημερομηνία γέννησης.
  • να προσκομίσουν το βιβλιάριο υγείας του παιδιού και το Ατομικό Δελτίο Υγείας  Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.) .
  • να προσκομίσουν πρόσφατο αποδεικτικό διεύθυνσης κατοικίας.

Μέχρι την ημερομηνία έκδοσης της «Βεβαίωσης Παρακολούθησης», το νηπιαγωγείο εκδίδει «Βεβαίωση Φοίτησης» η οποία θα προσκομιστεί από γονέα ή κηδεμόνα του μαθητή για την εγγραφή του στο δημοτικό.

Οι αιτήσεις εγγραφής θα γίνονται στο γραφείο της διεύθυνσης του σχολείου από τις 08.30 έως τις 14.00

Για  εγκύκλιο  πατήστε εδώ

Για   Α.Δ.Υ.Μ

3/5/17

Εισαγωγή μαθητών/τριων και σχετικές ρυθμίσεις στα Πειραματικά και στα Πρότυπα Σχολεία για το έτος 2017-2018

«Διαδικασία εισαγωγής των μαθητών στην Α΄ τάξη Γυμνασίου των Μουσικών Σχολείων για το σχολικό έτος 2017-2018»

15/3/17

Το σχολείο μας συμμετέχει στο πρόγραμμα Ανακύκλωσης followgreen του Δήμου Παλλήνης.

ανακυκλωση