Το Σχολείο Μας

5ο Δημοτικό Σχολείο Παλλήνης

Το σχολείο μας βρίσκεται επί της οδού Αρμοδίου στην περιοχή Αγ.Νικολάου στην Κάντζα Παλλήνης. Λειτουργεί από τις 8.οο το πρωί έως τις 16:00 το απόγευμα.

Παρασκευή 15 Ιουνίου 2018 Χορήγηση Τίτλων Προόδου

Η σχολική χρονιά λήγει την Παρασκευή 15 Ιουνίου 2018 ημέρα κατά την οποία θα χορηγηθούν οι τίτλοι προόδου όλων των μαθητών από τους υπεύθυνους εκπαιδευτικούς των τάξεων στις 8.30πμ.

Στη συνέχεια οι μαθητές θα αναχωρήσουν με τους γονείς και τους κηδεμόνες τους.Την ίδια μέρα θα αποσταλούν υπηρεσιακά οι τίτλοι σπουδών των μαθητών της ΣΤ΄τάξης για την εγγραφή τους στο Γυμνάσιο

Επίσης, την ίδια μέρα θα έχουν εκτεθεί στην αίθουσα εκδηλώσεων ρούχα των μαθητών που έχουν ξεχαστεί στο σχολείο.Στην περίπτωση που δεν αναγνωριστούν θα δοθούν στο Κοινωνικό Παντοπωλείο του δήμου μας .

12/6/18

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ- ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

Σας ενημερώνουμε ότι το σχολικό έτος 2018-2019 στην Α΄τάξη της σχολικής μας μονάδας θα φοιτήσουν όλοι οι μαθητές των οποίων οι γονείς προσήλθαν στο σχολείο και ολοκλήρωσαν τη διαδικασία της προεγγραφής κατά το διάστημα από 2-5-2018 έως 18-5-2018.

ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!!

...