Παγκόσμια Ημέρα Ρομά

Απογευματινή εκδήλωση στο πλαίσιο της παγκόσμιας ημέρας Ρομά. Οι μαθητές/τριες των Ε΄και Στ΄ Τάξεων του σχολείου με τους εκπαιδευτικούς τους Ειρήνη Χατζηγεωργίου, Κωνσταντίνο Κωστόπουλο με τη συμμετοχή του Άγγελου Χατζηνικολάου και μαθητριών του Σ.Δ.Ε. της περιοχής μας παρουσίασαν δρώμενο. Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους, ο Δήμαρχος Αμπελοκήπων-Μενεμένης κ. Λάζαρος Κυρίζογλου και

» (συνέχεια…)

Προληπτική Ιατρική Πρωτοβάθμιας Φροντίδας και Υγείας στην παιδική και εφηβική ηλικία

Επίσκεψη των τμημάτων της Στ΄ Τάξης με συνοδούς εκπαιδευτικούς την κ. Στεργιανή Γιαννοπούλου και τον κ. Κωνσταντίνο Σταμάτη στο Ίδρυμα ΟΡΜΥΛΙΑ, στο πλαίσιο εκπαιδευτικής εκδρομής και Προληπτικής Ιατρικής και Πρωτοβάθμιας Φροντίδας Υγείας στην παιδική και εφηβική ηλικία (σε συνεργασία με τη Γ΄ Παιδιατρική Κλινική του Ιπποκρατείου Νοσοκομείου του Α.Π.Θ.).

Το πρόγραμμα

Σχολική γιορτή για την επέτειο της 25ης Μαρτίου

Σχολική γιορτή για την επέτειο της 25ης Μαρτίου. Οι μαθητές/τριες των Β΄και Γ΄ Τάξεων του σχολείου με τους εκπαιδευτικούς τους Βικτωρία Πουλτουχίδου, Γιώργο Χατζηπαύλου, Μίνα Καλέντζιου, Κλαίρη Παπαδημητρίου ήταν υπεύθυνοι για τη γιορτή.

Το αφιέρωμα της 25ης Μαρτίου 1821 ήταν μία υπενθύμιση των ιστορικών γεγονότων, αλλά και μια γιορτή