Eνημερωτική εκδήλωση σχετικά με την πρόληψη και την αντιμετώπιση της ενδοσχολικής βίας και του εκφοβισμού

ΑΦΙΣΑ ΕΝΔΟΣΧΟΛΙΚΗ ΒΙΑ ΕΚΦΟΒΙΣΜΟΣ ΔΕΥΤΕΡΑ 27 5 2024 ΛΑΥΡΙΟ ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ page 0001

Θεατρική Παράσταση – ArtooPaspartoo

Η Θεατρική Ομάδα “ArtooPaspartoo” (https://www.artoopaspartoo.gr/) επισκέφτηκε σήμερα το σχολείο μας για να μοιραστεί μαζί μας μια σύγχρονη επεξεργασία-παραλλαγή του πασίγνωστου μύθου του ψεύτη βοσκού που στόχο έχει με διασκεδαστικό τρόπο να προβληματίσει τα παιδιά γύρω από το ψέμα και τις συνέπειές του.

Ευχαριστούμε πολύ τον κ. Σπύρο και την κα Σταυριάννα που με το πάθος, το μπριο και την αγάπη τους μας ταξίδεψαν στον μαγικό κόσμο του Κουκλοθεάτρου.

ΕΓΓΡΑΦΕΣ Μαθητριών/τών στο Νηπιαγωγείο για το Σχολικό Έτος 2024-2025

Τα όρια του 3ου Νηπιαγωγείου

We are Stars – Οι δράσεις μας!

Self Esteem Collaborative Puzzle!

Μετάβαση στο padlet.com

Dream Jar!

Καλά Χριστούγεννα και Ευτυχισμένο το Νέο Έτος 2024!

Έναρξη Σχολικού Έτους 2023-2024, Αγιασμός και Ενημέρωση Γονέων

Αγαπητοί γονείς,

Σας ευχόμαστε μια καλή και δημιουργική νέα σχολική χρονιά!

Σας ενημερώνουμε ότι:

Ο καθιερωμένος Αγιασμός για την έναρξη του σχολικού έτους 2023-2024 θα γίνει τη Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου και ώρα 08:30 π.μ. στον αύλειο χώρο του 3ου Νηπιαγωγείου Κερατέας.

Αμέσως μετά τον Αγιασμό, θα ακολουθήσει σύντομη ενημέρωση για τον τρόπο λειτουργίας της σχολικής μονάδας από την Τρίτη 12/09/2023 και κατόπιν αυτού γονείς και μαθητές θα αποχωρήσουν.

Με εκτίμηση,

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του 3ου Νηπιαγωγείου Κερατέας

3ο ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 2023 2024 1

Διαδικτυακή Συνάντηση με το 2ο Νηπιαγωγείο Μαλίων – Κρήτης

Τα παιδιά συμμετείχαν στην παραγωγή του παρακάτω υλικού με τις ζωγραφιές τους, την ψηφιοποίηση αυτών των ζωγραφιών και τον ηχητικό εμπλουτισμό τους, με την χρήση μηχανής αναζήτησης για να βρούμε τα μνημεία και τέλος να αποθηκεύσουμε τις εικόνες. Η επιλογή της μουσικής έγινε επίσης από τα παιδιά μέσα από μια μουσική γκάμα πο τους δόθηκε. Απολαύστε τα!