ΑΓΙΑΣΜΟΣ

IMG cbbe63ee27aadf70f4a2f0f6b7778272 VΑγαπητοί γονείς και φίλοι του 3ου Νηπιαγωγείου Αλεξάνδρειας.

Με την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς, σας προσκαλούμε στην τελετή του Αγιασμού, που θα πραγματοποιηθεί στο κτήριο του Νηπιαγωγείου, ημέρα Τετάρτη, 11-9-24 και ώρα 09.00 π.μ..

Μετά τον Αγιασμό θα δοθούν οδηγίες για θέματα που αφορούν στην εφαρμογή του ωρολογίου προγράμματος και στη γενικότερη λειτουργία του σχολείου.

Καλή  και δημιουργική σχολική χρονιά!

“Οι γονείς ενημερώνονται και επιμορφώνονται – Ομάδα γονέων”

images

Θέμα: «Αγωγή υγείας στο Νηπιαγωγείο»

Εισηγήτρια:  κυρία Μαργαρά Δάφνη, Σχολική Νοσηλεύτρια στο 7ο Νηπιαγωγείο Αλεξάνδρειας, κάτοχος μεταπτυχιακού διπλώματος της Ιατρικής Σχολής του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης στην Διοίκηση και Οργάνωση Υπηρεσιών Υγείας και Κοινωνικής Φροντίδας.

Οι γονείς ενημερώνονται και επιμορφώνονται-Ομάδα γονέων» 3η Συνάντηση

images

Θέμα: “Διαχείριση της συμπεριφοράς των παιδιών: οριοθέτηση-αντιμετώπιση προβλημάτων-επιθετικότητα”.

Εισηγήτρια:  κ. Αναστασία Αναγνωστίδου, Ψυχολόγος του  10ου ΣΔΕΥ Ν. Ημαθίας