Run Greece Αθλητισμός-Δικαίωμα για όλους

Tην Κυριακή 25 Σεπτεμβρίου, πραγματοποιήθηκαν για άλλη μια χρονιά οι αγώνες δρόμου σε δημόσια οδό, με την επωνυμία «RUN GREECE Αλεξ/πολη» – ΑΓΩΝΕΣ ΠΟΛΗΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ. Ο Σ.Ε.Γ.Α.Σ. με συνδιοργανωτές την Περιφέρεια Αν. Μακεδ. Θράκης  – Περιφερειακή Ενότητα Έβρου, τον Δήμο Αλεξ/πολης  και την Ε.Α.Σ. Σ.Ε.Γ.Α.Σ. Θράκης  έκαναν πράξη το «Αθλητισμός δικαίωμα για όλους» με μεγάλη επιτυχία.

Στόχος των αγώνων ήταν  η χαρά της συμμετοχής, η βελτίωση της ψυχικής και σωματικής υγείας, η ενίσχυση της ευεξίας, η ομαδικότητα και η διάχυση τέτοιων δράσεων στην τοπική κοινωνία. Η αφετηρία και ο τερματισμός ήταν ο Φάρος της Αλεξανδρούπολης. Η συμμετοχή του κόσμου ήταν πολύ μεγάλη, καθώς και η συμμετοχή των μαθητών του σχολείου μας, που για φέτος ήταν ακόμα μεγαλύτερη.

20160925_111533 20160925_111524