Θεατρική παράσταση

Παρακολουθήσαμε σήμερα τη θεατρική παράσταση “Το δίλημμα του αυτοκράτορα” που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον μας με την πολύ ωραία μουσική και το ταλέντο των δύο ηθοποιών.

χ ψ ζ

Παγκόσμια Ημέρα Εκπαιδευτικών

Ευχαριστούμε θερμά τους μαθητές και τις μαθήτριές μας τόσο για την αγάπη και τις χαρές που ζούμε μαζί τους καθημερινά όσο και το δώρο τους για τη γιορτή των εκπαιδευτικών!!

Παγκόσμια Ημέρα των Ζώων

Σήμερα, Παγκόσμια Ημέρα των Ζώων, μας δόθηκε η ευκαιρία να μεταμορφωθούμε σε ζώα της ζούγκλας και να γράψουμε συνθήματα ώστε να υπενθυμίσουμε σε όλους την ανάγκη να σεβόμαστε τη φύση και όλα τα πλάσματα που ζουν σε αυτή… όπως εμείς έτσι και τα ζώα έχουν δικαιώματα: φροντίδα, αγάπη, στέγη, τροφή και νερό.

Παγκόσμια Ημέρα Τρίτης Ηλικίας

Με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Τρίτης Ηλικίας, εκπρόσωποι του ΚΑΠΗ Κρυονερίου με τη συνδρομή του Κέντρου Κοινότητας δήμου Διονύσου, επισκέφθηκαν το νηπιαγωγείο μας την Τρίτη 1/10/2024.

Μία ζεστή αγκαλιά, παραμύθια, χορός και δημιουργική διάθεση γέμισαν τη μέρα μας με χαρά και ευγνωμοσύνη για όλες τις γιαγιάδες και όλους τους παππούδες!!

Στην εκδήλωση ήταν παρούσα και η κα Ευθυμιοπούλου Αγαπούλα, Σύμβουλος Εκπαίδευσης ΠΕ 60.

Παραθέτουμε το δελτίο τύπου του δήμου και φωτογραφικό υλικό.

ΔΕΛΤΤΙΟ ΤΥΠΟΥ_ΔΡΑΣΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ 3ΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ_01.10.24-1

Πλαστικά καπάκια

1726475206141blob

Eυχαριστούμε θερμά όλους/όλες τους/τις μαθητές/τριες για τη συμβολή τους στη συγκέντρωση πλαστικών καπακιών τα οποία στείλαμε στον Σύλλογο Παραπληγικών νομού Πέλλας.

Ευελπιστούμε ότι και τη φετινή χρονιά θα συγκεντρώσουμε όσα περισσότερα καπάκια μπορούμε!!

Παραθέτουμε την επιστολή του Συλλόγου προς το νηπιαγωγείο μας:

ευχαριστήρια επιστολή

2 Απριλίου: Παγκόσμια Ημέρα Παιδικού Βιβλίου

Με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Παιδικού Βιβλίου και με σχέδιο δράσης την ανάπτυξη της  φιλαναγνωσίας στα παιδιά, διοργανώσαμε παζάρι χρησιμοποιημένου βιβλίου! Ευχαριστούμε τους γονείς για τα βιβλία που πρόσφεραν για να πραγματοποιηθεί η δράση και την έμπρακτη υποστήριξή τους!

26  25 24 22