Αγαπητοί/ες επισκέπτες/τριες,

Σας καλωσορίζουμε στo επίσημo ιστολόγιο του σχολείου μας. Μέσα από μια περιήγηση θα πάρετε πληροφορίες για το σχολείο μας, θα γνωρίσετε τις δράσεις μας και ό,τι άλλο αφορά την οργάνωση και τη λειτουργία του. Η ιστοσελίδα μας αποτελεί επίσης ένα κανάλι επικοινωνίας με τους μαθητές και τους γονείς. Εκπαιδευτικοί και γονείς είμαστε συνοδοιπόροι στο έργο που έχουμε να επιτελέσουμε, που είναι η αγωγή και η μόρφωση  των παιδιών μας.

Το κάθε παιδί  αποτελεί μια ξεχωριστή, μοναδική προσωπικότητα που εμείς καλούμαστε να καλλιεργήσουμε, με ιδανικά και αξίες,  να παρέχουμε γνώσεις και δεξιότητες μέσα σε ένα όμορφο, χαρούμενο, ασφαλές και ήρεμο περιβάλλον. Ένα περιβάλλον όπου το καθένα θα βιώνει την ηλικία του ως μια δημιουργική και ευτυχισμένη περίοδο της ζωής του εξερευνώντας τον κόσμο του, μαθαίνοντας πώς να μαθαίνει, αξιοποιώντας τη σύγχρονη τεχνολογία.

Καλή πλοήγηση!