Ημέρες ενημέρωσης

Ημέρες ενημέρωσης Γονέων και Κηδεμόνων για το σχ.έτος 2024-25

Οι επόμενες μέρες ενημέρωσης γονέων δια ζώσης για το σχολικό έτος 2024-2025 είναι οι εξής:

Τρίτη 5 Νοεμβρίου

Τετάρτη 18 Δεκεμβρίου( Βαθμοί Α’ τριμήνου)

Πέμπτη 20 Φεβρουαρίου

Παρασκευή 21 Μαρτίου ( Βαθμοί Β’ τριμήνου)

Πέμπτη 15 Μαΐου

Παρασκευή 13 Ιουνίου ( Βαθμοί Γ’ τριμήνου)

Τις ίδιες ημέρες μπορείτε να ενημερωθείτε και από τους  εκπαιδευτικούς Ειδικοτήτων που θα βρίσκονται στο σχολείο μας.

ΛΕΣΧΗ ΑΝΑΓΝΩΣΗΣ ΕΝΗΛΙΚΩΝ…

Η Βιβλιοπαρέα , η Λέσχη Ανάγνωσης Ενηλίκων ,στην πρώτη της συνάντηση την Πέμπτη 10 Οκτωβρίου 2024 , ώρα 19.00,θα ταξιδέψει στις βιβλιοαναμνήσεις του καλοκαιριού.

Χώρος συνάντησης η σχολική μας βιβλιοθήκη .Σε περιμένουμε!

Ενημερωτική συνάντηση Γονέων και Κηδεμόνων

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

τη Δευτέρα 23/09/2024 στις 13.20 θα γίνει η πρώτη ενημερωτική συνάντηση

με τους γονείς των Β’,Γ’,Δ’,Ε’ και ΣΤ’ τάξεων.

Εκείνη την ημέρα αφού αποχωρήσουν οι μαθητές/τριες θα ανοίξει η πόρτα περίπου στις 13.20 για να προσέλθετε χωρίς τους μαθητές /τριες, προκειμένου να γίνει η ενημέρωσή σας.

Τη μέρα αυτή το πούλμαν θα κάνει κανονικά το δρομολόγιό του και το Ολοήμερο θα λειτουργήσει κανονικά.

Είναι σημαντικό για την ασφάλεια των μαθητών /τριών να μην υπάρχουν άλλοι μαθητές στο προαύλιο και γενικά στους χώρους του σχολείου πέραν αυτών που παρακολουθούν το Ολοήμερο Πρόγραμμα.

Από το γραφείο της Διεύθυνσης θα πάρουν βεβαίωση για την εργασία τους ,όσοι χρειάζονται, για την γονική άδεια.

Προσδοκούμε στη συνεργασία και τη βοήθειά σας.

Puzzle Dazzle

IMG 0617

Με χαρά ανακοινώνουμε την έναρξη και ενός δεύτερου project,το Puzzle Dazzle,που,στα πλαίσια του ευρωπαϊκού εκπαιδευτικού θεσμού Etwinning, θα εκπονηθεί από την Γ´ δημοτικού. Κατά τη διάρκεια του project, από Σεπτέμβρη ως Μάρτιο, οι μαθητές θα φτιάξουν puzzles, γρίφους, αινίγματα, θα συνομιλήσουν και θα συνεργαστούν με μαθητές άλλων χωρών. Για το project μπορείτε να ενημερώνεστε:
Facebook Puzzle Dazzle
blog
Instagram Puzzle Dazzle

Chit chat

IMG 0616

Μια καινούργια δημιουργική χρόνια ξεκινάει για την Β´ δημοτικού που θα λάβει μέρος στο ευρωπαϊκό πρόγραμμα Etwinning Chit Chat. Οι μικροί μαθητές θα έχουν την ευκαιρία να φτιάξουν διαλόγους στα αγγλικά και να συνεργαστούν με σχολεία άλλων χωρών σε διάφορες εκπαιδευτικές και διασκεδαστικές δραστηριότητες. Για το project, που θα διαρκέσει από τον Σεπτέμβρη ως τον Μάρτιο, μπορείτε να ενημερώνεστε:

Facebook ChitChat
blog chit chat
instagram chit chat

αρχείο λήψης 1

Δράση “Τσάντα στο σχολείο”

Οι Παρασκευές που η τσάντα μένει στο σχολείο είναι οι εξής:

13 Σεπτέμβρη

4 Οκτώβρη

18 Οκτώβρη

15 Νοέμβρη

29 Νοέμβρη

13 Δεκέμβρη

17 Γενάρη

14 Φλεβάρη

28 Φλεβάρη

14 Μαρτίου

28  Μαρτίου

4 Απριλίου

9 Μαΐου

23 Μαΐου

6 Ιουνίου

Βράβευση των προγραμμάτων etwinning που εκπονήθηκαν στο σχολείο μας το σχ.έτος 2023-24

IMG 4722IMG 4719

Με χαρά σας ανακοινώνουμε ότι και τα δύο ευρωπαϊκά έργα που εκπονήθηκαν κατά το σχολικό έτος 2023-2024 στα πλαίσια του μαθήματος των Αγγλικών, το Time to Rhyme με το Δ2 και το ABC με την Γ´, βραβεύθηκαν με την Εθνική Ετικέτα Ποιότητας. Ένα μπράβο στα παιδιά!

Λίστες με σχολικά εφόδια

Για την διευκόλυνση σας και την έγκαιρη προετοιμασία των μαθητών μας σας παραθέτουμε τις λίστες που ετοίμασαν οι εκπαιδευτικοί κάθε τμήματος με τα υλικά που θα χρειαστούν φέτος. Οι μαθητές της Α’ τάξης θα πάρουν τη λίστα τους την ημέρα του αγιασμού.

Σας ευχόμαστε μια δημιουργική σχολική χρονιά!

Β1

Β2