Εγγραφές για το σχολικό έτος 2024-2025

– Οι εγγραφές των παιδιών που θα φοιτήσουν για πρώτη φορά στο Νηπιαγωγείο (έτος γέννησης 2020), θα γίνονται από 1-20 Μαρτίου 2024 και μόνο ηλεκτρονικά στο: https://proti-eggrafi.services.gov.gr/ από τους γονείς.
– Για τα παιδιά που ήδη φοιτούν, η εγγραφή στο νηπιαγωγείο γίνεται αυτεπάγγελτα – Δεν απαιτείται κάποια ενέργεια από τους γονείς
– Η προσκόμιση των απαραίτητων δικαιολογητικών, μετά την ολοκλήρωση της ηλεκτρονικής εγγραφής, θα γίνεται κατόπιν τηλεφωνικής επικοινωνίας από 1 – 20 Μαρτίου και θα κλείνονται ατομικά ραντεβού με τους γονείς.
– Τα δικαιολογητικά που θα πρέπει να καταθέσουν οι γονείς κατά την προσέλευση στο σχολείο είναι:
α) Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.), το οποίο θα εκτυπώσετε από τον παρακάτω σύνδεσμο και θα συμπληρωθεί από Παιδίατρο. Αν δεν υπάρχει δυνατότητα εκτύπωσης, μπορείτε να το ζητήσετε από το σχολείο.
β) Επίδειξη βιβλιαρίου εμβολίων
γ) Σε περιπτώσεις μαθητών/τριών με αναπηρία ή ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες, βεβαίωση από ΚΕΔΑΣΥ, ή δημόσιο ιατροπαιδαγωγικό κέντρο ή άλλη αρμόδια δημόσια υπηρεσία, εφόσον υπάρχει.
δ) Αίτηση και από τους δύο γονείς για εγγραφή στο ολοήμερο πρόγραμμα του Νηπιαγωγείου(πρωινή ζώνη και διευρυμένα τμήμα) – Δίνεται από το σχολείο.
Μετά τον έλεγχο των δικαιολογητικών, το σχολείο θα έρχεται σε επαφή μαζί σας για την προσκόμιση των απαραίτητων εγγράφων.
Τηλ. επικοινωνίας 2316-017970 κατά τις ώρες 13.30-16.00 μ.μ.

Γαρυφαλλιά Μούδιου