Ενδοσχολική Επιμόρφωση: “Αναγνωρίζω – Προστατεύω”

Χωρίς τίτλο

Στο πλαίσιο της ενδοσχολικής επιμόρφωσης, κατά την τρέχουσα σχολική χρονιά, το νηπιαγωγείο μας συνεργάστηκε με το φορέα ΕΛΙΖΑ για την παρακολούθηση ενός καινοτόμου επιμορφωτι » (συνέχεια…)

“Ζω καλύτερα – Ευ Ζην”, εργαστήριο με θέμα: “Παράδοση και Διατροφή ανακατεύτηκαν μαζί και κάτι όμορφο θα βγει”

Λήψη αρχείου

“Φροντίζω το περιβάλλον”, εργαστήριο με θέμα: “Τραγούδι λέω δυνατά, ν’ ακούσουν όλα τα παιδιά, ν’ ακούσουν κι άλλα σχολεία!”.

Λήψη αρχείου

“Ενδιαφέρομαι και Ενεργώ – Κοινωνική Συναίσθηση και Ευθύνη”, εργαστήριο με θέμα: “Συνεργασία στο Νηπιαγωγείο”.

Λήψη αρχείου

Συνεργασία με το Ε.Κ.Π.Α.

logo teaph 1

Για ακόμα μία χρονιά το σχολείο μας συνεργάστηκε με το τμήμα Εκπαίδευσης και Αγωγής στην Προσχολική Ηλικία του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών στο γνωστικό αντικείμενο “Ενταξιακές Εκπαιδευτικές Πρακτικές”.

» (συνέχεια…)