Ενημέρωση για την Πέμπτη 18/4/2024

Απρ 202415

Σας ενημερώνουμε ότι σύμφωνα με έγγραφο της Συμβούλου Εκπαίδευσης κ. Ιωακειμίδου Βασιλικής, η οποία έχει την παιδαγωγική ευθύνη του σχολείου μας, θα πραγματοποιηθεί η κάτωθι ημερίδα με υποχρεωτική παρουσία των δασκάλων Γ΄ και Δ΄ Δημοτικού την Πέμπτη 18/04/2024 και ώρα 08:15 – 14:00 στο 22ο Δ.Σ. Περιστερίου με θέμα:

«Σύγχρονες διδακτικές εφαρμογές για τα Μαθηματικά, την Ιστορία και τη Μελέτη Περιβάλλοντος Γ΄ και Δ΄ Δημοτικού»

Συνεπώς την παραπάνω ημέρα οι μαθητές των αντίστοιχων τάξεων ΔΕΝ θα προσέλθουν στο σχολείο. Το Ολοήμερο θα λειτουργήσει προφανώς μόνο για τα παιδιά που έχουν μάθημα κανονικά στο πρωινό πρόγραμμα του σχολείου.

Εκ της διευθύνσεως

Ενημέρωση για την Τετάρτη 10/4/2024

Απρ 20248

Σας ενημερώνουμε ότι σύμφωνα με έγγραφο της Συμβούλου Εκπαίδευσης κ. Ιωακειμίδου  Βασιλικής, η οποία έχει την παιδαγωγική ευθύνη του σχολείου μας, θα πραγματοποιηθεί η κάτωθι ημερίδα με υποχρεωτική παρουσία των δασκάλων Α΄ και Β΄ Δημοτικού την Τετάρτη 10 Απριλίου 2024  στο 15ο Δ.Σ. Περιστερίου με θέμα: «Σύγχρονες διδακτικές εφαρμογές για τη Γλώσσα , τα Μαθηματικά και τη Μελέτη Περιβάλλοντος Α΄ και Β΄ Δημοτικού».

Εκ της διευθύνσεως

Επίδοση βαθμολογίας Β’ τριμήνου

Μαρ 202412

Αγαπητοί γονείς,

Οι βαθμοί του Β’ Τριμήνου θα δοθούν την Παρασκευή 22/3/2024, μετά τη γιορτή του σχολείου μας για την Εθνική Επέτειο της 25ης Μαρτίου, από τις 9:40 ως τις 11:00.

Οι ενημερώσεις της Α’ και Β’ τάξης θα γίνουν την ίδια ημέρα και ώρα.

Το Ολοήμερο δε θα λειτουργήσει.

από κάτω από: Ανακοινώσεις Σχολείου | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Επίδοση βαθμολογίας Β’ τριμήνου

Ενημέρωση για το εμβόλιο κατά του ιού των ανθρώπινων θηλωμάτων

Φεβ 202428

Ο εμβολιασμός HPV συστήνεται για αγόρια και κορίτσια στην ηλικία 9 – 11 ετών. Σε περίπτωση που ο εμβολιασμός δε γίνει στη συνιστώμενη ηλικία, μπορεί να γίνει αναπλήρωση έως την ηλικία των 18 ετών.

Διαβάστε εδώ περισσότερες πληροφορίες.

από κάτω από: Ανακοινώσεις Σχολείου | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ενημέρωση για το εμβόλιο κατά του ιού των ανθρώπινων θηλωμάτων

Ημέρες ενημέρωσης γονέων – Μάρτιος 2024

Φεβ 202428

Πατήστε εδώ για να δείτε τις ημέρες ενημέρωσης γονέων για τον Μάρτιο 2024.

από κάτω από: Ανακοινώσεις Σχολείου | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ημέρες ενημέρωσης γονέων – Μάρτιος 2024

Απεργία 28/2/2024

Φεβ 202427

Σας ενημερώνουμε ότι την Τετάρτη 28/2/2024, λόγω της απεργίας της ΑΔΕΔΥ, το σχολείο θα λειτουργήσει ως εξής:

• Οι Β1, Γ2, Δ, ΣΤ1 τάξεις θα έρθουν κανονικά και θα σχολάσουν στο τετράωρο, δηλαδή στις 11:30.
  • Τα υπόλοιπα τμήματα (Α, Β2, Γ1, Ε1, Ε2, ΣΤ2) δε θα κάνουν καθόλου μάθημα, οπότε τα παιδιά δεν έρχονται στο σχολείο.
  • Τέλος, το ολοήμερο δε θα λειτουργήσει καθόλου.
από κάτω από: Ανακοινώσεις Σχολείου | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Απεργία 28/2/2024

Εγγραφές μαθητών στην Α’ τάξη

Φεβ 202426

Το διάστημα από  Παρασκευή 1η Μαρτίου έως και Τετάρτη 20 Μαρτίου 2024 θα γίνουν, σύμφωνα με τον νόμο, οι εγγραφές μαθητών στα δημόσια Νηπιαγωγεία και στην Α΄ Δημοτικού για τη σχολική χρονιά 2024- 2025.

Πατήστε εδώ για περισσότερες πληροφορίες.

από κάτω από: Ανακοινώσεις Σχολείου | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εγγραφές μαθητών στην Α’ τάξη

Ημέρες ενημέρωσης γονέων – Φεβρουάριος 2024

Ιαν 202430

Πατήστε εδώ για να δείτε τις ημέρες ενημέρωσης γονέων για τον Φεβρουάριο 2024.

από κάτω από: Ανακοινώσεις Σχολείου | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ημέρες ενημέρωσης γονέων – Φεβρουάριος 2024

Ημέρες ενημέρωσης γονέων – Ιανουάριος 2024

Ιαν 202410

Πατήστε εδώ για να δείτε τις ημέρες ενημέρωσης γονέων για τον Ιανουάριο 2024.

από κάτω από: Ανακοινώσεις Σχολείου | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ημέρες ενημέρωσης γονέων – Ιανουάριος 2024

Ενημέρωση γονέων από εκπαιδευτικούς ειδικοτήτων

Δεκ 20237

Πατήστε εδώ για να δείτε τις ημέρες και ώρες ενημέρωσης γονέων από τους εκπαιδευτικούς ειδικοτήτων για το Α’ τρίμηνο.

από κάτω από: Ανακοινώσεις Σχολείου | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ενημέρωση γονέων από εκπαιδευτικούς ειδικοτήτων
« Παλιότερα άρθρα