Δεκ 14

Βραβείο μαθητικού εντύπου 2013-2014 (Γυναικεία Λογοτεχνική Συντροφιά)

Κάτω από (Βράβευση) από στις 24-12-2014
DSC05788

Η εφημερίδα μας πήρε μέρος στον 59o Πανελλήνιο Διαγωνισμό που οργάνωσε η Γυναικεία Λογοτεχνική Συντροφιά για το έτος 2013-2014 στην κατηγορία μαθη- τικού εντύπου και κέρδισε το 1ο βραβείο. Το βραβείο αυτό είναι πολύ σημαντικό για μας, γιατί αποτελεί την έμπρακτη επιβράβευση των κόπων μας. Το γεγονός ότι γυναίκες λογοτέχνες ξεχώρισαν την εφημερίδα μας ανάμεσα σε αρκετές άλλες μαθητικές εφημερίδες πλημμυρίζει τις ψυχές όλων των συντελεστών με χαρά και περηφάνια. Δυστυχώς όμως λόγω της απόστασης δεν μπορέσαμε να παρευρεθούμε στη βράβευση, που έγινε την Παρασκευή 19 Δεκεμβρίου 2014 στη Στοά του Βιβλίου στην Αθήνα.

Ευχαριστούμε για άλλη μία φορά τα μέλη της Γυναικείας Λογοτεχνικής Συντροφιάς και ιδιαιτέρως την πρόεδρο κ. Ελένη Τσιάλτα για τα ενθαρρυντικά τους λόγια και για την αναγνώριση της δουλειάς μας.

Συγχαρητήρια σε όλους τους συντάκτες και στην ομάδα σύνταξης!