Σχετικά με εμένα

Είμαι νηπιαγωγός, έχω τελειώσει το Διδασκαλείο ΤΕΠΑΕ κι έχω τρέλα με τη μουσική, τους υπολογιστές, το χορό και τα παιδιά. Μόλις πέρασα στη σχολή μου κατάλαβα ότι αυτή μου την τρέλα μπορώ να την διοχετεύσω μέσα στη δουλειά μου. Προσπαθώ να δώσω κίνητρα για να μπορέσουμε να φτιάξουμε μια διαδικτυακή πύλη όπου θα μοιραζόμαστε ιδέες και προτάσεις για να μπορέσουμε να εξελίξουμε την προσχολική εκπαίδευση και να της δώσουμε ένα φρέσκο αέρα πιο ευέλικτο και πολυδιάστατο. Φαντάζομαι ένα νηπιαγωγείο που ανοίγει τις πόρτες σε οτιδήποτε μπορεί να κεντρίσει το ενδιαφέρον των παιδιών, σε όλες τις νέες προκλήσεις της εποχής. Αγαπημένη φράση: Την αγάπη των παιδιών την κερδίζεις με τη γλυκύτητα κι όχι με την αυστηρότητα. Μότο στη ζωή μου τα λόγια του Καζαντζάκη: «Έχεις τα πινέλα, έχεις τα χρώματα, ζωγράφισε τον παράδεισο και μπες μέσα.»