Αρχική » Γενικά » Διαδικασία Προαγωγικών, Απολυτήριων και Πτυχιακών Εξετάσεων των Γ’ και Δ’ τάξεων εσπερινών ΕΠΑ.Λ. σχολικών ετών 2018-2019 και 2019-2020

Το υπουργείο Παιδείας εξέδωσε εγκύκλιο σχετική με τις  διατάξεις του προωθούμενου Προεδρικού Διατάγματος  που ρυθμίζουν θέματα σχετικά με τη διαδικασία προαγωγικών, απολυτήριων και πτυχιακών εξετάσεων για τους/τις μαθητές/τριες των:

• Γ’ και Δ’ τάξης εσπερινού ΕΠΑ.Λ. σχολικού έτους 2018-2019

• Δ’ τάξης εσπερινού ΕΠΑ.Λ. σχολικού έτους 2019-2020 και

• Δ’ τάξης εσπερινού ΕΠΑ.Λ. των Αυτοτελών Ειδικών Τμημάτων και Τμημάτων Συνδιδασκαλίας (ν.4473/2017) σχολικού έτους 2018-2019.

Επισημαίνεται ότι οι διατάξεις δεν είναι οριστικές και αποστέλλονται με την επιφύλαξη τροποποιήσεων
που ενδεχομένως επιφέρει η γνωμοδότηση του Συμβουλίου της Επικρατείας, προς το οποίο αναμένεται
να υποβληθεί το νέο π.δ.

Η ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ