Καλώς ήλθατε στον μαγικό κόσμο της Α΄τάξης !

Ο κόσμος της Α΄τάξης είναι πραγματικά μαγικός.

Κάθε χρόνο καλωσορίζουμε στο  δημοτικό σχολείο  τα λουλουδάκια μας, τα αστεράκια μας ή όπως αλλιώς μία δασκάλα ή ένας δάσκαλος αποκαλεί τα παιδιά του !

Η πρώτη μέρα στο Δημοτικό Σχολείο είναι μια μέρα ξεχωριστή που μένει στο μυαλό των παιδιών μας για πολλά χρόνια , αν όχι για πάντα. Το ίδιο ξεχωριστή είναι και για τον/την εκπαιδευτικό που αναλαμβάνει την Α΄τάξη. Συναισθήματα αγωνίας, άγχους,  αλλά και χαράς, ενθουσιασμού καθρεπτίζονται στα μάτια όλων μας.

Χρειάζεται μόνο λίγη ώρα για να διαλυθούν τα συννεφάκια  της  αγωνίας και να εμφανιστεί ο ήλιος της αισιοδοξίας για τη νέα χρονιά που έρχεται!

Καλή σχολική χρονιά  !!!

1 σχόλιο στο “Καλώς ήλθατε στον μαγικό κόσμο της Α΄τάξης !

1. Γεια σας, αυτό είναι ένα σχόλιο.
    Για να ξεκινήσετε με την έγκριση, επεξεργασία και διαγραφή σχολίων, παρακαλώ επισκεφθείτε την οθόνη Σχόλια στον Πίνακα Ελέγχου.
    Τα άβαταρ των σχολιαστών προέρχονται από το Gravatar.

Τα σχόλια είναι κλειστά.