Σεμινάριο «Κίνδυνοι προστασία από το ηλεκτρικό ρεύμα»

ΤΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΑΝΑΒΑΛΛΕΤΑΙ – Η ΝΕΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΘΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΕΙ

Η Υπεύθυνη Σχολικών Δραστηριοτήτων της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ν. Σάμου Δουλγέρη Χριστίνα διοργανώνει  σεμινάριο για μαθητές και εκπαιδευτικούς της νήσου Σάμου , με θέμα:

«Κίνδυνοι προστασία από το ηλεκτρικό ρεύμα»

Σκοπός του σεμιναρίου αυτού είναι να αποκτήσουν οι επιμορφούμενοι γνώσεις σχετικά με την επικινδυνότητα του ηλεκτρικού ρεύματος, τους τρόπους προστασίας, τα μέρη της ηλεκτρικής εγκατάστασης και πως λειτουργούν αυτά και να απαντηθούν απορίες που ενδεχομένως να προκύψουν.

Το σεμινάριο θα γίνει από τους εκπαιδευτικούς : Αγγελής Νικόλαος ΠΕ17.03, Μποζώνας Αθανάσιος ΠΕ17.03, Τσιαγκλής Δημήτριος ΠΕ17.03, Γιαννάκης Δημήτριος ΠΕ17.07, Χασεκίδης Πέτρος ΠΕ17.07 και θα πραγματοποιηθεί στο Αμφιθέατρο του Μαυρογένειου ΕΠΑΛ Σάμου τις παρακάτω ημέρες:

Πέμπτη 20 Μαρτίου στις 19.00 : ανοιχτό μάθημα για μαθητές της Δευτεροβάθμιας Επαγγελματικής Εκπαίδευσης Σάμου.

Παρασκευή 21 Μαρτίου στις 18.00 : ανοιχτό σεμινάριο για καθηγητές Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Σάμου.

Παρακαλούνται οι Δ/ντές-ριες, των σχολικών μονάδων να ενημερώσουν το εκπαιδευτικό προσωπικό του σχολείου τους.