Έναρξη σχολικού έτους 2023-2024

Κάτω από: Χωρίς κατηγορία | ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ ΔΙΔΕ Ν. ΡΟΔΟΠΗΣ
Παρασκευή, 1 Σεπτεμβρίου 2023 11:21 πμ |

εβρος

Με τον καπνό να μαυρίζει ακόμα τον θρακιώτικο ουρανό και τη ζωή μας, ελπίζουμε η νέα σχολική χρονιά να φέρει ήλιο, χαρά και δημιουργικότητα στο καθημερινό μας τοπίο. Η περιβαλλοντική ευαισθητοποίηση των μαθητών μας, η αγωγή στον πολιτισμό και τις ανθρωπιστικές αξίες και η εξοικείωση με εκείνον τον τρόπο ζωής που μπορεί να διασφαλίσει ψυχική και σωματική υγεία δείχνουν στις μέρες μας κατεπείγουσες. Αυτή η πολύπλευρη αγωγή με αειφορική οπτική είναι που υποστηρίζουν, άλλωστε, τα Προγράμματα Σχολικών Δραστηριοτήτων. Ευχόμαστε και κατά τη νέα σχολική χρονιά τέτοια προγράμματα να υλοποιηθούν με επιτυχία όπως όλα τα τελευταία χρόνια και να δικαιώσουν για πολλοστή φορά τον πολύτιμο ρόλο του δημόσιου σχολείου.

Καλή σχολική χρονιά!

dadia 2 scaled 1