Ενημέρωση για πυρασφάλεια

Οι Δ/νσεις Πρωτ/θμιας και Δευτ/θμιας Εκπ/σης ΠΕ Ροδόπης, δια των Γραφείων Σχολικών Δραστηριοτήτων, σε συνεργασία με την Πυροσβεστική Υπηρεσία Κομοτηνής, διοργανώνουν την ενημερωτική εκδήλωση «Πυρασφάλεια στον χώρο του σχολείου» με εισηγητή τον Υποπυραγό της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας Κομοτηνής κ. Χαράλαμπο Καραγεωργίου. Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 03 Δεκεμβρίου 2018, στις 18:30 στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του 5ου Δημοτικού Σχολείου Κομοτηνής (οδός Γιάννη Ρίτσου 4).
Οι ενδιαφερόμενοι εκπαιδευτικοί παρακαλούνται να δηλώσουν τη συμμετοχή τους με ένα απλό ηλεκτρονικό μήνυμα, το αργότερο έως την Πέμπτη, 29 Νοεμβρίου 2018, στη διεύθυνση ypsd@dide.rod.sch.gr.
Επισημαίνεται ότι οι διευθύνσεις των σχολικών μονάδων παρακαλούνται να μεριμνήσουν, εφόσον είναι εφικτό, ώστε να υπάρχει εκπροσώπηση εκπαιδευτικών από κάθε σχολείο.