Κοινωνικός ποδοσφαιρικός αγώνας

Η ΔΔΕ Ροδόπης καλεί την εκπαιδευτική κοινότητα να στηρίξει νεαρό μαθητή συμπολίτη μας που χρήζει άμεσης θεραπείας για τη σοβαρή ασθένεια από την οποία πάσχει. Επειδή το κόστος της θεραπείας είναι μεγάλο και οι οικονομικοί πόροι της οικογένειάς του πενιχροί, καλούμε τα σχολεία να συνδράμουν αφιερώνοντας τον καθιερωμένο σχολικό περίπατο του Νοεμβρίου στην παρακολούθηση του κοινωνικού ποδοσφαιρικού αγώνα μεταξύ των ομάδων Σπάρτακος- Μεικτή Νέων ΕΠΣ Θράκης που θα διεξαχθεί για αυτόν τον σκοπό την Πέμπτη 1 Νοεμβρίου 2018 στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κομοτηνής (ΔΑΚ) στις 9.30. Το συμβολικό αντίτιμο του εισιτηρίου ανέρχεται προαιρετικά στα 2 ευρώ κατ’άτομο, χωρίς να είναι δεσμευτικό για τους μαθητές που αδυνατούν να το καταβάλουν. Ευελπιστούμε στην ευόδωση της οικονομικής στήριξης του μαθητή μας με την πολύτιμη συνδρομή των εκπαιδευτικών και των μαθητών μας.