ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ

ΗΜΕΡ. ΓΕΝΝΗΣΕΩΣ                        29.04.1974

ΟΙΚΟΓ. ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ                       ΕΓΓΑΜΟΣ

ΥΠΗΚΟΟΤΗΤΑ                                  ΕΛΛΗΝΙΚΗ

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ                                       ΑΛ. ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ 26, Τ.Κ. 72200, ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ

ΤΗΛΕΦΩΝΟ                                        284250 00287, 6973223141

E-MAIL                                                 yiannis_bazir@yahoo.gr

ΣΠΟΥΔΕΣ

1998      Πτυχιούχος του Τεχνολογικού Εκπαιδευτικού Ιδρύματος (Τ.Ε.Ι.) Κοζάνης στη σχολή Τεχνολογικών Εφαρμογών, στο τμήμα Μηχανολογίας.

2004  Πτυχιούχος του Τεχνολογικού Εκπαιδευτικού Ιδρύματος (ΤΕΙ) Θεσσαλονίκης στη σχολή Τεχνολογικών Εφαρμογών, στο τμήμα Οχημάτων.

2005  Πτυχιούχος του τμήματος Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης της Α.Σ.ΠΑΙ.ΤΕ. (Ανώτατη Σχολή Παιδαγωγικής και Τεχνολογικής Εκπαίδευσης) Θεσσαλονίκης.

ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ

09/2010 έως σήμερα      1ο ΕΠΑΛ (Επαγγελματικό Λύκειο) Ιεράπετρας, ως μόνιμος  εκπαιδευτικός στον τομέα Μηχανολογίας  – διδασκόμενα  μαθήματα: Στοιχεία Σχεδιασμού Κεντρικής Θέρμανσης, Τεχνολογία Κατεργασιών, Εγκαταστάσεις Κλιματισμού  Μηχανολογικό Σχέδιο.

09/2007 έως 08/2010  ΕΠΑΛ Αρχαγγέλου (Ρόδου) και ΕΠΑΛ Σητείας ως μόνιμος            εκπαιδευτικός στον τομέα Μηχανολογίας – διδασκόμενα                                               μαθήματα: Στοιχεία Σχεδιασμού Κεντρικής Θέρμανσης,                                                            Τεχνολογία Κατεργασιών, Εγκαταστάσεις Κλιματισμού                                                            Μηχανολογικό Σχέδιο.

09/2005 έως 06/2007    ΤΕΕ (Τεχνολογικό Επαγγελματικό Εκπαιδευτήριο) Αριδαίας και ΤΕΕ Αρναίας ως αναπληρωτής εκπαιδευτικός στον τομέα Μηχανολογίας – διδασκόμενα μαθήματα: Στοιχεία Σχεδιασμού Κεντρικής Θέρμανσης, Τεχνολογία Κατεργασιών, Εγκαταστάσεις Κλιματισμού  Μηχανολογικό Σχέδιο.

09/1999 έως 07/2005  ΤΕΕ ΟΑΕΔ Μαθητείας Θεσσαλονίκης ως ωρομίσθιος                     εκπαιδευτικός στον τομέα Μηχανολογίας  – διδασκόμενα  μαθήματα: Στοιχεία Σχεδιασμού Κεντρικής Θέρμανσης, Τεχνολογία Κατεργασιών, Εγκαταστάσεις Κλιματισμού Μηχανολογικό Σχέδιο, Συντήρηση Κεντρικών Θερμάνσεων.

ΞΕΝΕΣ ΓΛΩΣΣΕΣ – ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ – ΑΛΛΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ

• ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ πολύ καλά γραφή και ομιλία. Πτυχίο
  • ΑΓΓΛΙΚΑ μέτρια γραφή και ομιλία.
  • Πολύ καλή χρήση του MICROSOFT OFFICE και του ΔΙΑΔΙΚΤΥΟΥ.
  • Παρακολούθηση επιμορφωτικού σεμιναρίου με τίτλο «Αξιοποίηση των Τεχνολογιών της Πληροφορίας & των Επικοινωνιών στην Εκπαίδευση» του Επιχειρησιακού Προγράμματος «Κοινωνία της Πληροφορίας» του Γ’ Κοινοτικού Πλαισίου Στήριξης. Βεβαίωση πιστοποίησης δεξιοτήτων και γνώσεων στις τεχνολογίες πληροφορίας και επικοινωνιών.
  • Παρακολούθηση σεμιναρίου με τίτλο «Συστήματα Ενεργειακής και Περιβαλλοντικής Διαχείρισης Βιομηχανιών διάρκειας 307 ωρών του Κ.Ε.Κ Ε.Κ.Ε.Κ.Α. Κ. Μακεδονίας.
  • Παρακολούθηση σεμιναρίου Συστήματος Θερμικής Αυτοσυγκόλλησης AQUATHERM για θερμουδραυλικές εγκαταστάσεις.
  • Παρακολούθηση Ταχύρυθμου Υποχρεωτικού Επιμορφωτικού Προγράμματος για την Τεχνικοεπαγγελματική Εκπαίδευση.