Mας βρήκε ο χειμώνας τελικά….

Άργησε λιγάκι, αλλά μας βρήκε ο χειμώνας τελικά κι εδώ στη χώρα ..του ηλίου! Πολύ χαμηλές θερμοκρασίες προβλέπουν μετεωρολόγοι και ερασιτέχνες “καιρόφιλοι”.

Κι αν έχει εξασφαλίσει κανείς τη θέρμανσή του, απολαμβάνει χαλαρός τη βαρυχειμωνιά και τα καλά της, αλλιώς…

Καλές γιορτές, όπως και να ΄χει! Κι όποιος διαθέτει χρόνο και εορταστική διάθεση ας συμμετάσχει χωρίς ενοχές στη “Λευκή Νύχτα” σήμερα στην παραλία και τα πέριξ αυτής στο Βόλο !

Σχετικά με Sotiraki Xanthi

Εργάζομαι εδώ και δύο χρόνια ως μόνιμη καθηγήτρια φιλόλογος στο ΓΕΛ Αγριάς Βόλου. Προσπαθώντας να βελτιώνω και να εμπλουτίζω τα μέσα διδασκαλίας μου , ασχολούμαι κι εφαρμόζω -στο μέτρο του δυνατού!- τις ΤΠΕ (Α΄,Β΄επίπεδο ΤΠΕ , moodle).
Τα blog προσφέρουν τη δυνατότητα ενός νέου τρόπου επικοινωνίας με τους μαθητές και τους συναδέλφους, οπότε …καλή αρχή!

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.