Vocabulary Contest

vocabulary contest

Είναι γνωστό σε όλους ότι τα παιδιά αγαπούν το παιχνίδι και γενικά αγαπούν να διαγωνίζονται και να κερδίζουν βραβεία και δώρα!  Σκέφτηκα λοιπόν ότι θα ήταν ωφέλιμο να χρησιμοποιήσω ένα παιγνιώδη τρόπο για να κεντρίσω το ενδιαφέρον τους ώστε να μάθουν το νέο λεξιλόγιο του μαθήματος.

Το αποτέλεσμα με δικαίωσε αφού όλοι οι μαθητές συμμετείχαν με ενθουσιασμό ανεξαρτήτως επιπέδου. Το μόνο που χρειάστηκε ήταν ένα χρονόμετρο, 1  μαθητής  για να ξεκινάει και να σταματάει τον χρόνο την κατάλληλη στιγμή, λίγο παραπάνω διάβασμα και ένα βραβείο για τον τελικό νικητή. Όλοι ήταν υπέροχοι!!

Congratulations to all  of them!!!

1st prize:  Γιάννης Γκ. → 20΄΄ 32

2nd prize:  Λυδία  Πλ. → 21΄΄53

3rd prize:  Δήμητρα Μ. → 24΄΄ 39

Ανδρέας  → 24΄΄89                                         Κατερίνα  →    39΄΄ 33

Θεοδώρα→ 26΄΄ 36                                        Ρουμπίνη →    41΄΄00

Ηλιάνα    → 26΄΄ 57                                        Βαγγέλης →    41΄΄ 84

Άρης        → 26΄΄ 88                                        Αρμέλ       →    44΄΄ 18

Βάσια      → 27 ΄΄11

Λυδία Μ → 29 ΄΄73

Κυριακή  → 30 ΄΄98

Δήμος     → 31 ΄΄00

Κωνσταντίνος→ 31΄΄ 88

Λευτέρης → 32΄΄ 84

Βασίλης   → 34 ΄΄88

Ξένια        → 37 ΄΄03

Αναστασία→ 43΄΄ 77

Χάρης    →   46 ΄΄72

Ευτυχία →   53 ΄΄75

Κατηγορίες: 5th Grade. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.