—Πανελλήνιος Διαγωνισμός ραδιοφωνικού ηχητικού μηνύματος

afisa1EKIoannina

Το 1ο Ε. Κ. Ιωαννίνων συμμετείχε στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Ραδιοφωνικού Ηχητικού Μηνύματος και Τραγουδιού «Κάν’ το ν’ ακουστεί» στο πλαίσιο του 3ου Πανελλήνιου Φεστιβάλ Μαθητικού Ραδιοφώνου, European School Radio.

Η συμμετοχή ανήκε στην κατηγορία «Ραδιοφωνικό Μήνυμα» με τίτλο «Δικαίωμα Ζωής» και έλαβε από την κριτική επιτροπή την «Ειδική Διάκριση Πρωτοτυπίας».

Για να ακούσετε το μήνυμα επισκεφτείτε το σύνδεσμο:http://europeanschoolradio.eu/3fest/vraveia/ (ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ:ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΚΟ ΜΗΝΥΜΑ)

Την απονομή έκανε ο κ. Χρήστος Βαλασέλλης, Ιδρυτής αυτοματοποίησης ραδιοφωνικού σταθμού “Jazler”.

Το μήνυμα εκφωνήθηκε από τους μαθητές του 1ου ΕΠΑ.Λ. Ιωαννίνων Σίντου Κασσιανή και Φούκα Φώτη οι οποίοι συμμετέχουν στο Πολιτιστικό Πρόγραμμα του 1ου Ε.Κ. Ιωαννίνων «Δικαιώματα του Ανθρώπου στον πολυπολιτισμικό Κόσμο» με υπεύθυνους Παραγωγής και Ραδιοσκηνοθεσίας τις εκπαιδευτικούς Χριστίνα Χαραλάμπους και Αγγελική Ξύδη.

Η Αφίσα είναι εδώ.

το ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ του European School Radio είναι εδώ και εδώ