Αρχική » Βιβλίο » Δημοσιεύθηκαν στο ΦΕΚ τα νέα Προγράμματα Σπουδών για τα ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΑ Γυμνασίου και Λυκείου

foto thriskeftika 2

Στο φύλλο της εφημερίδος της Κυβερνήσεως (ΦΕΚ) δημοσιεύθηκαν τα νέα Προγράμματα Σπουδών για το μάθημα των ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΩΝ στο Γυμνάσιο (ΦΕΚ 5237/Β’/2021) και στο Λύκειο (ΦΕΚ 5266/Β’/2021). Το παρόντα Προγράμματα Σπουδών (τα οποία παρατίθεται παρακάτω σε μορφή αρχείου pdf) θα εφαρμοστούν πιλοτικά – σε συνδυασμό με τα ισχύοντα Προγράμματα Σπουδών – σε όλα τα Πρότυπα και Πειραματικά Γυμνάσια της χώρας κατά τα σχολικά έτη 2021-2022 και 2022- 2023. Από το σχολικό έτος 2023-2024 θα εφαρμοσθούν σε όλα τα Γυμνάσια της χώρας.

Nέο Πρόγραμμα Σπουδών, Θρησκευτικά ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

Νέο Πρόγραμμα Σπουδών, Θρησκευτικά ΓΕΛ