Αρχική » Eξ αποστάσεως εκπαίδευση » Επιμορφωτικό e-σεμινάριο για την αξιολόγηση των μαθητών στην εξ αποστάσεως διδασκαλία των Θρησκευτικών

Oι Συντονιστές Εκπ/κού Έργου κλ. ΠΕ01 των ΠΕΚΕΣ Στερεάς Ελλάδoς Χαράλαμπος Ανδρεόπουλος και ΠΕΚΕΣ Θεσσαλίας & Δυτικής Μακεδονίας Νικόλαος Παύλου, οργανώνουν εξ αποστάσεως επιμορφωτικό σεμινάριο για τους θεολόγους που υπηρετούν σε σχολικές μονάδες της επιστημονικής και παιδαγωγικής τους ευθύνης, την Πέμπτη, 17-12-2020 και ώρα 06:00 – 07:30 μ.μ. με θέμα με θέμα «Προτάσεις αξιολόγησης των μαθητών στην εξ αποστάσεως διδασκαλία των Θρησκευτικών ».

Το σεμινάριο θα διεξαχθεί διαδικτυακά, μέσω της πλατφόρμας Cisco Webex, στη διεύθυνση (link):

https://minedu-secondary2.webex.com/meet/npavlou ,

με το εξής πρόγραμμα:

• Χαιρετισμοί

• Δρ Χάρης Ανδρεόπουλος ΣΕΕ ΠΕ01: «Η εγκύκλιος για την εξ αποστάσεως αξιολόγηση των μαθητών της Β/θμιας Εκπ/σης για το σχολικό έτος 2020-2021. Πρακτικές /εναλλακτικές εφαρμογές ».

• Δρ Νικόλαος Παύλου ΣΕΕ ΠΕ01: «Προτάσεις αξιολόγησης των μαθητών με την ηλεκτρονική e-τάξη».

• Συζήτηση

Στους συμμετέχοντες θα δοθεί Βεβαίωση παρακολούθησης και το υλικό του σεμιναρίου.

* To Eγγραφο του Συντονιστή Θεολόγων Στερεάς

* Δημοσίευση της ημερίδας στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο:

17/12/2020: e-σεμινάριο Θεολόγων Θεσσαλίας και Στερεάς Ελλάδος για την εξ αποστάσεως αξιολόγηση των μαθητών στα Θρησκευτικά