Αρχική » Γενικά » H ομιλία του Καθηγητή κ. Χρυσοστόμου Σταμούλη στο ψηφιακό σεμινάριο Θεολόγων Στερεάς Ελλάδος και Θεσσαλίας με θέμα “Η θεολογία του σώματος” (03-06-2020)

Η ομιλία του Καθηγητή Δογματικής και Συμβολικής Θεολογίας του Τμήματος Θεολογίας του ΑΠΘ κ. Χρυσοστόμου Σταμούλη στο e-σεμινάριο Θεολόγων αρμοδιότητας (επιστημονικής και παιδαγωγικής) των Περιφερειακών Κέντρων Εκπαιδευτικού Σχεδιασμού (ΠΕΚΕΣ) Στερεάς Ελλάδος και Θεσσαλίας (Τετάρτη, 03-06-2020, Webinar on Cisco Webex) με θέμα “Η θεολογία του σώματος“, θέμα που επελέγη από τους διοργανωτές του ψηφιακού σεμιναρίου Συντονιστές Θεολόγων των ΠΕΚΕΣ Δρ Χαράλαμπο Ανδρεόπουλο και Δρ Νίκο Παύλου με αφορμή την εν εξελίξει συζήτηση για την ένταξη του μαθήματος σεξουαλικής διαπαιδαγώγησης στα σχολεία της υποχρεωτικής εκπ/σης (Νηπ/γείο/Δημοτικό και Γυμνάσιο).