Αρχική » Γενικά » Επιμορφωτική Ημερίδα Θεολόγων Ν. Φθιώτιδας, την Πέμπτη 9 Μαϊου

Επιμορφωτική Ημερίδα Θεολόγων Ν. Φθιώτιδας, την Πέμπτη 9 Μαϊου

Στο πλαίσιο αποφάσεως του ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Στερεάς Ελλάδας (Πράξη 10η/12-04-2019, Ολομ.) την Πέμπτη 09-05-2019 και ώρα 12.00-14.00, στο αμφιθέατρο του 6oυ ΓΕΛ Λαμίας (οδ. Σόλωνος 53, στη συνοικία Παγκράτι) θα πραγματοποιηθεί ενημερωτική – επιμορφωτική ημερίδα των Θεολόγων καθηγητών που υπηρετούν σε σχολικές μονάδες της ΔΔΕ Ν. Φθιώτιδας.

Το θέμα της ημερίδας θα είναι «Το μάθημα των Θρησκευτικών στο σύγχρονο σχολείο: Θέματα παιδαγωγικής – διδακτικής προσεγγίσεως του νέου Π.Σ. και δημιουργικής χρήσεως των Τ.Π.Ε. στη μαθησιακή διαδικασία» με εισηγητές τον Χαρ. Ανδρεόπουλο Συντονιστή Εκπ/κού Έργου κλ. ΠΕ01 – Θεολόγων και την Ελένη Παπαντωνίου Συντονίστρια Εκπ/κού Έργου κλ. ΠΕ02 –  Φιλολόγων και Επιμορφώτρια Β΄ επιπέδου στις Τ.Π.Ε. Χαιρετισμό θα απευθύνει ο Οργανωτικός Συντονιστής του ΠΕ.Κ.Ε.Σ., Συντονιστής Εκπ/κού Έργου κλ. ΠΕ70 Χρ. Μαρκαντώνης.

Το έγγραφο: Ημερίδα Θεολόγων Ν. Φθιώτιδας, Λαμία, 9.5.2019