»

Ιούλ 05

Εκτύπωσέ το Άρθρο

θέματα και απαντήσεις διαγωνισμάτων μαθητών δημοτικού για την εισαγωγή τους στα πρότυπα Γυμνάσια

Κάνουν -λέει το blog- φροντιστήριο οι μαθητές Δημοτικού για να πετύχουν την εισαγωγή τους σε πρότυπο Γυμνάσιο. Αυτό ήταν το ερέθισμα να ασχοληθώ με τα θέματα. (Τα τελευταία τρία χρόνια εργάζομαι σε γυμνάσιο, όπου διδάσκω φυσική στη Β και Γ τάξη και μαθηματικά στην Α τάξη).

Θέματα και απαντήσεις έτους 2019   ΕΔΩ

Θέματα και απαντήσεις έτους 2018   ΕΔΩ

Θέματα και απαντήσεις έτους 2017   ΕΔΩ

Θέματα και απαντήσεις έτους 2016   ΕΔΩ

Θέματα και απαντήσεις έτους 2015   ΕΔΩ

ΥΣΤΕΡΟΛΟΓΙΟ :  Τα θέματα είναι μάλλον απαιτητικά.  Ακόμη και οι πολύ καλοί μαθητές που είχα φέτος –ανεξάρτητα τάξης !-θα χρειαζόντουσαν στήριξη, ώστε να προσαρμοστούν με τις απαιτήσεις των θεμάτων.  Εσείς πώς τα βλέπετε ;

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/wnikdim/2019/07/05/themata-kai-apantiseis-diagonismaton-mathiton-dimotikoy-gia-tin-eisagogi-toy-sta-protypa-gymnasia/