δ’ τάξη

• Πατήστε τον παρακάτω σύνδεσμο για να περιηγηθείτε στο διαδραστικό σχολικό μας βιβλίο :

Unit 7 : ‘What are you doing ?’ Student’s Book

Μην ξεχνάτε να πατάτε πανω στα κυκλικά σύμβολα στην αρχή κάθε σχεδόν σελίδας του διαδραστικού βιβλίου για δραστηριότητες που θα βρείτε ιδιαίτερα χρήσιμες και διασκεδαστικές.

Eπίσης , στο διαδραστικό βιβλίο περιλαμβάνονται όλες οι ακουστικές δραστηριότητες ( listenings) του βιβλίου μας.

Για να πραγματοποιήσετε όλες σχεδόν τις παραπάνω δραστηριότητες (από το σχολικό μας βιβλίο , από το φωτόδεντρο και από άλλα sites ) θα πρέπει να έχετε εγκαταστήσει το adobe flash player στον υπολογιστή σας.

• Σε αυτό τον σύνδεσμο θα βρείτε το λέξιλόγιο του κεφαλαίου 7 του βιβλίου μας :

Unit 7 Vocabulary What are you doing

Εδώ θα βρείτε το βιβλίο των ασκήσεων σε μορφή PDF :

Unit 7 Workbook

• Activity Book. Μπορείτε να κάνετε τις παρακάτω ασκήσεις απο το βιβλίο των ασκήσεων :

Exercises 2 and 3 page 56, Exercises 4 page 57, Exercise 1 page 58, Exercise 2 page 59, Exercise 3 page 60