Το 1ο Γυμνάσιο Βούλας στο SBS. The Greek team at SBS.

Τις εγκαταστάσεις του ραδιοφωνικού σταθμού SBS στη Μελβούρνη επισκέφτηκαν μαθητές του 1ου Γυμνασίου Βούλας μαζί με την δ/ντρια κ. Κασκαντάμη και την κ.  Χριστίνα Δεσποτέρη, μέλος της Κεντρικής Επιτροπής Αδελφοποίησης Αυστραλίας. Μαθητές και δ/ντρια μίλησαν στο ελληνικό πρόγραμμα του σταθμού και τον κ. Πάνο Αποστόλου για τις εντυπώσεις τους από την Αυστραλία και την θερμή υποδοχή τους από την ελληνική κοινότητα αλλά και για τo πρόγραμμα αδελφοποίησης με το Κολλέγιο Alphington.

Περισσότερες λεπτομέρειες και όλη η συνέντευξη εδώ.

Students of the 1st Junior High School of Voula, along with the Principal Mrs Maria Kaskantami and Mrs Xristina Despoteris, member of the Sister Cities Australia Board visited SBS Radio Melbourne’s Greek Program. They were interviewed by Mr. Panos Apostolou and talked about their trip, the twinning program and their impressions so far, regarding Melbourne and the Greek community.

More details and the entire interview here.