Βούλα – Voula

greekΔεκέμβριος 2014 – Προετοιμασία και αποστολή e-χριστουγεννιάτικων καρτών

Οι μαθητές της Βούλας χωρισμένοι σε 6 ομάδες χρησιμοποίησαν το smartbox για να φτιάξουν ηλεκτρονικές χριστουγεννιάτικες κάρτες και να τις στείλουν στους νέους φίλους τους. Δείτε τις κάρτες πιο κάτω.

australiaDecember 2014 – Preparation/sending of  e-Christmas cards

Students in Voula, organized in 6 groups, prepared electronic christmas cards using smartbox and sent them to their new friends. See the cards below.

Click to play this Smilebox slideshow
Click to play this Smilebox newsletter
Click to play this Smilebox invite
Click to play this Smilebox greeting
Click to play this Smilebox slideshow
Click to play this Smilebox greeting

2 Σχόλια στο “Βούλα – Voula”

1. Μπράβο στα παιδιά. Συγχαρητήρια στις δασκάλες τους. Με τέτοιες ρεαλιστικές ιδέες που γίνονται καινοτόμες δράσεις μπορούμε να ελπίζουμε για το … “αύριο” των παιδιών μας.
    Keep walking (ώπα να και το αγγλικό), keep dreaming, keep carrying on your magnificent intercontinental project!

2. Μπράβο στα παιδιά για τις καταπληκτικές κάρτες που έστειλαν στα παιδιά μου, μαθητές κολλεγίου Άλφιντον στη Μελβούρνη Αυςτραλίας. Δεν μπορείτε να φανταστείτε τη χαρά των παιδιών και τον ενθουσιασμό τους όταν έλαβαν τις κάρτες όπως επίςης όταν άνοιξαν τα Voki και άκουσαν τα παιδίά να αυτοςυστήνονται.
    Εμείς σας έχουμε στείλει μέιλ, το κάθε παιδί μιλάει για τον εαυτόν του. Επίσης έστειλαν ηλεκτρονικές κάρτες.
    Το πρόγραμμα θα συνεχιστεί τον Φεβρουάριο όταν επιστρέψουμε από τις διακοπές του Καλοκαιριού. Έχουμε πολλούς τρόπους επικοινωνίας μέσω τις τεχνολογίας και τα παιδιά όπως και εγώ ανυπομονούμε να συνεργαστούμε ακόμη πιο κοντά.
    Καλές γιορτές, καλή ξεκούραση και ραντεβού και πάλι τον Φεβρούαριο!!!
    See you all soon guys so we can continue our sister school relationship.
    Toula Terezakis, Alphington Grammar School